Povrch TopMat: Atraktivní mat s vysokou odolností

16. 2. 2024

Povrchová úprava střešní krytině propůjčuje osobitou tvář, jedinečnou barevnost i důležité užitné vlastnosti. Společnost SATJAM proto představuje novou povrchovou úpravu TopMat®, která v sobě spojuje právě tyto atributy, ovšem za příznivých cenových podmínek.

Jedná se o strukturovaný matný povrch na bázi polyesteru tloušťky 35 μm, který krytině dodává výbornou rezistenci vůči nepříznivým klimatickým podmínkám. Střecha tak dokáže dlouhodobě odolávat působení vnějších vlivů. „Povrch TopMat® je pomyslnou nadstavbou stávajícího matného materiálu Satmat hrubozrnný, s nímž zachovává stejný matný vzhled a hrubozrnnou strukturu, krytině ale poskytuje o něco lepší užitné vlastnosti a mechanickou odolnost,“ představuje tuto novinku Ing. Petr Tureček, produktový manažer společnosti SATJAM, předního českého výrobce plechových střech.

Povrchová úprava TopMat® je k dispozici pro všechny ocelové krytiny SATJAM. Ocel je sama o sobě materiál s vysokou pevností a odolností vůči mechanickému namáhání, musí ale být dostatečně chráněná proti korozi. Úprava TopMat® proto ve srovnání s původními matnými povrchy na bázi polyesteru dosahuje ještě vyšší antikorozní a estetické odolnosti. Krytina je tak dlouhodobě chráněna před povětrnostními vlivy, chemickým působením i případným mechanickým poškozením.

Povrch dosahuje vyšší flexibility při nízkých teplotách a vyšší odolnosti proti korozi během přepravy a přípravy. Zároveň se také lépe tvaruje, a to i po delší době skladování. Samozřejmostí pak je stejně jako u ostatních povrchových úprav SATJAM nepřítomnost těžkých kovů.

Povrch TopMat® je dostupný v sedmi barevných provedeních: višňové, hnědé, černé, cihlové, antracitové, zelené a tmavě hnědé. Patřičnou stálost barev zajišťuje vysoká odolnost vůči UV záření, která zároveň prodlužuje životnost povrchu a tím i střešní krytiny. Ta tak zůstane stále stejně krásná po mnoho let.

Více na www.satjam.cz.

Komerční sdělení SATJAM

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email