Pozdrav do nebe

5. 5. 2023

Dlouhou řadu let byla velmi viditelnou tváří společnosti Tondach paní Petra Trefilová, zajišťující marketing. Elegantní dáma, kterou vždy zdobil široký uklidňující úsměv. Díky němu si málokdo uvědomil, jak ohromné bylo její pracovní nasazení. Bylo… Nastřádané stresy si totiž vybraly svou daň a paní Trefilová 19. března letošního roku podlehla těžké nemoci.

V srdcích přátel, kolegů a lidí kolem střech, kde zanechala nesmazatelnou stopu, ale žije dál. Pojďme si ji proto připomenout tak, jak ona sama vždy vystupovala – s úsměvem, a to ve vzpomínkách nejbližších přátel.

Rudolf Prus, technický poradce Tondachu:
S Péťou jsem spolupracoval dost dlouho, a pokud uslyším její jméno, vybaví se mi usměvavá spolupracovnice a kamarádka. Před očima mám vždy situaci, kdy přijíždím do závodu Tondach v Hranicích, vycházím po schodech do prvního patra a dívám se do prvních dveří vlevo – tam sedí Péťa. Dveře měla otevřené téměř vždy, stejně jako srdíčko se schopností naslouchat druhým. Pokaždé se snažila pomoci, a pokud se mi něco nepodařilo, tak jsme si vše v klidu vysvětlili. Přitom všem měla velký smysl pro zodpovědnost a všechno, čemu se věnovala, dělala na 100 procent. Moje vzpomínka má jen pár slov, ale lidsky znamená hrozně moc.

Miloš Fogl, oblastní manažer Tondachu:
Petru jsem znal jako velmi schopnou, svědomitou, přátelskou, a přitom skromnou kolegyni. Neváhala kdykoliv poradit a nezištně pomoci. Moc mi chybí.

Jitka Strankmüllerová, oblastní manažerka Tondachu:
Péťa byla člověkem, který nikomu nikdy neodepřel pomoc. Vždy tu byla pro všechny zúčastněné. To platilo nejen pracovně, ale všude. Taková prostě byla. Přestože byla posledním ze sedmi dětí, tak si nikdy nehrála na benjamínka. A se stejným nasazením jako práci se věnovala i svým nejbližším, byla super máma a taky babička. O manželovi tvrdila, že je pro ni tím nejlepším a stála si za tím celý život. Byla to prostě krásná duše.

Hynek Stančík, product manager Tondachu:
Děkuji Petře, že ačkoliv jsem kovaným technikem, mohl jsem být katalyzátorem fantastického projektu – oceněného kalendáře Tondach. A to díky ní. Na tuto intenzivní společnou kreativní práci v týmu plném skvělých nápadů, vzájemné inspirace a respektu nikdy nezapomenu.

Agnieszka a Grzegorz Keplinger, Tondach Polsko:
Wspomnienie od wszystkich partnerów i przyjaciół z Polski. Petro, pamiętamy i dziękujemy!

Alena Georgiadisová:
Petra pro mě byla a navždy zůstane osobou, která v každé situaci vyzařovala klid a vstřícnost. Tím mě velmi inspirovala. Naše spolupráce po pracovní stránce fungovala naprosto bezchybně a přátelská setkání vždy pohladila po duši. Když jsem se pak před pěti lety ocitla ve složité životní situaci, byla Petra první, kdo mi tzv. hodil lano. Nesmírně mi tím pomohla a díky ní jsem se mohla oklikou vrátit k tomu, co mě baví – ke střechám. Nikdy na tuto úžasnou kamarádku nezapomenu.

Petra Trefilová milovala dobrou kávu a čerstvé croissanty. Věřím, že když ona, jako věřící, zaklepala na nebeskou bránu, tak tam na ni čekal právě čerstvý, horký croissant a dobrá kávička. Za všechno, co na světě vykonala, si to zaslouží.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email