Pravidelnou údržbu střechy svěřte raději odborníkům

22. 1. 2018

Správci i samotní majitelé budov dlouhodobě podceňují pravidelnou kontrolu střešních krytin. Zejména před začátkem zimy se věnují především zprůchodnění zanesených okapů, plísním a rozrůstajícím se lišejníkům ale svou pozornost příliš nevěnují. Údržbě se přitom nevyhne žádná střecha, šikmá ani plochá. Její dlouhodobé znečištění přitom může nejen zkazit rodinnou oslavu nebo úspěšný prodej domu, ale také trvale poškodit zdraví jeho obyvatelům.

Nedostatek slunečního svitu, nadměrná vlhkost ale i přilehlá zeleň zhoršují stavy střech obytných domů. Jejich zoufalý stav v posledních letech zhoršuje také trend nekvalitních zateplovacích systémů. Střechy i fasády obytných domů kvůli tomu čím dál častěji sužuje výskyt plísní, řas a mechů. „Organickým nečistotám ale i nenadálé kalamitě přitom lze zamezit pravidelnou údržbou. Včasné odstranění nečistot a pravidelné mytí střechy navíc prodlouží její životnost,“ říká Marek Volejníček, ředitel Umyjemto, s. r. o.

Rychle a ekologicky

Mezi základní druhy znečištění patří prach, smog i kyselé deště, které střechy zanáší nečistotami včetně zárodků nejrůznějších mikro-organismů. Z těch se pak tvoří plíseň, řasy, mech nebo strašák všech domů – lišejník.

Při čištění střechy si většina z nás vypomáhá s obyčejnou zahradní hadicí. Ta sice odstraní tlející listí, veškeré nečistoty z ní ale efektivně neodstraní. Pro čištění střešní krytiny se nedoporučuje ani fyzické odstraňování, během kterého se například lišejník rozbije na miliony drobných částic. Ty pak zakrátko znovu pokryjí očištěnou střechu i fasádu domu. Lépe nepořídíte ani u dalších organických nečistot.

Mech sice nahrubo odstraníte, ale jeho zárodky z povrchu střechy nezmizí. V případě řas a plísní nepomůže ani jejich seškrabání. „Protože je ale střešní krytina velice náchylná na poškození, používáme k efektivnímu a zároveň šetrnému čištění nižší tlak horké vody o teplotě 80 až 90 °C,“ doplňuje Marek Volejníček.

Investujte do kvalitní impregnace

Střechy by se měly čistit pravidelně v horizontu 3 – 5 let. Před každou zimou je vhodné kontrolovat i okapový systém. Vždy ale dbejte především na vaši bezpečnost. Hrubou obhlídku střechy sice zvládnete za pomoci žebříku sami, pro kontrolu stavu celé střešní krytiny včetně jejích zákoutí si ale zavolejte raději odborníky vybavené bezpečnostními háky, lešením a pracovními plošinami.

Díky profesionálnímu vybavení vám střechu i okapy vyčistí bez rizika poškození čerstvě natřené fasády či nových střešních tašek. Po důkladném vyčištění střechy nezapomeňte také na osvědčené impregnační nátěry. Dlouhodobou ochranu nabízí například hydrofobizační nátěr, který efektivně zabraňuje dalšímu znečištění střešní krytiny.

Čištění všech typů střech

Firma Umyjemto efektivně vyčistí všechny typy střech včetně pálených a betonových tašek, asfaltových šindelů, plechu nebo eternitu. Pro velký zájem v roce 2017 se firma Umyjemto bude specializovat i na ploché střechy, a to na čištění jak od atmosferických, tak i organických nečistot.

Za sedm let působení se profesionální údržbáři z Umyjemto stali zkušenými odborníky, kteří dobře vědí, že je čištění střechy a fasády důležitou investicí pro každého majitele domu. Poskytují 3 roky záruku proti napadení organickými nečistotami.

Pravidelné čištění si zaslouží i fasáda

Kromě odstraňování nečistot ze střech nabízí profesionálové z Umyjemto také komplexní čištění a nátěry fasád, a to jak u rodinných, tak i bytových a panelových domů ve správě bytových družstev nebo společenství vlastníků jednotek. Dále nabízejí např. mytí průmyslových hal nebo odstraňování graffiti nápisů ze všech povrchů. Prohlédněte si veškeré nabízené služby na www.umyjemto.cz, kde naleznete i řadu videí a foto-referencí, nebo volejte zdarma 800 221 227.

www.umyjemto.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email