Zaujalo nás: Legendární vlak Slovenská strela se dočká rekonstrukce i nové střechy

19. 2. 2018

Společnost Tatra Trucks během února oznámila, že díky schválení dotace zahájí projekt rekonstrukce věhlasného motorového vlaku Slovenská strela, který stojí před muzeem Tatry v Kopřivnici.

Dotaci ve výši téměř 80 milionů korun automobilka využije na kompletní revitalizaci motorového vlaku Slovenská strela do pojízdného stavu a na výstavbu speciálního depozitáře. Rekonstrukce, která bude zahrnovat také výstavbu moderně pojaté střešní konstrukce, má být zahájena již v letošním roce.

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo získat dotaci na revitalizaci tak významné kulturní památky jakou je Slovenská strela. Historie a tradice jsou pro naši firmu velice důležité, uděláme tedy vše pro to, abychom revitalizaci zahájili co nejdříve,“ uvedl Radek Strouhal, generální ředitel společnosti Tatra Trucks.

Celkové náklady projektu jsou vyčísleny na 118 milionů korun. Restaurátorský záměr je již připravený a následovat bude výběr dodavatele restaurátorských prací. Kopřivnická automobilka tímto krokem dává najevo, že klade důraz nejen na současnou produkci a budoucnost, ale věnuje se i podpoře tradic a záchraně historických exemplářů vozidel.

Kromě revitalizace národní kulturní památky Slovenská strela se chystá také projekt výstavby nového muzea automobilů Tatra, na který byla schválena dotace v polovině roku 2017.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email