První Wienerberger fórum 2024 představí střešní okna Tondach či hydroizolaci plochých střech

10. 5. 2024

Nenechte si ujít první Wienerberger fórum roku 2024, které se bude konat 16. května od 9 do 12 hodin ve virtuálním prostoru WOW (World of Wienerberger). Přednášky expertů z oblasti stavebnictví a architektury budou již třetí rok obohaceny o virtuální vizualizace. Zájemce z řad odborníků i laiků čeká nabitý program. Přednášky se budou týkat konkrétních produktů a jejich benefitů, přičemž nebudou chybět ani novinky a trendy z portfolia společnosti Wienerberger. Ty představí odborníci z Wienerbergeru a některé bloky doplní i externí hosté. Chybět letos nebude ani téma energetické náročnosti budov a udržitelnosti.

„Wienerberger je lídrem ve stavebnictví na českém trhu, a to nejen proto, že neustále přicházíme s novými produkty či inovacemi, ale i díky rovnocennému zájmu o udržitelnost. Během naší každoroční online konference, Wienerberger fóra, která přiláká více než tisíc diváků, představíme novinky z našeho rozsáhlého portfolia produktů, umožňující komplexní systémová řešení. Zaměříme se také na aktuální trendy ve stavebnictví. Kromě toho máme za sebou náš první udržitelný report, angažujeme se v revitalizaci krajiny po těžbě surovin a mnoho dalšího. Součástí konference budou i praktické ukázky a 3D vizualizace produktů, což nám umožní lépe představit naše inovace účastníkům,” říká Jiří Dobiáš, ředitel produktového managementu a business developmentu společnosti Wienerberger. Konferenci zahájí právě Jiří Dobiáš spolu s ESG manažerkou Kristýnou Vobeckou. Mezi bloky návštěvníkům průběžně představí trendy a novinky ze světa Wienerbergeru.

Konference bude rozdělena do sedmi bloků podle zaměření. Jako první představí Jiří Strnad, ředitel prodeje Leadax společnosti Wienerberger, a Václav Jakubčík, produktový specialista značky Leadax, budoucnost řešení plochých střech Leadax.Odborníci shrnou aktuální situaci v oblasti hydroizolací na českém i zahraničním trhu a představení řešení pro ploché střechy Wienerberger.

Ve virtuálním prostředí World of Wienerberger přijde řada i na téma akustiky zdiva Porotherm, které představí vedoucí oddělení produktových specialistů společnosti Wienerberger Milan Rotek s lektorem Wienerbergeru Janem Huberem. Akustický komfort je totiž jedním ze základních parametrů stavby. Výsledný efekt však záleží na mnoha faktorech, o kterých si odborníci z Wienerbergeru pohovoří s hostem Janem Klečkou, který je vedoucím útvaru technologií a materiálů ve společnosti Metrostav a. s.

Poté následuje přednáška věnovaná letošní produktové novince značky Tondach – střešním oknům, která jsou vhodná pro všechny typy šikmých střech se sklonem od 15° do 90°. „Na konferenci představíme dvě varianty střešních oken, které jsou k dispozici v šesti nejpoužívanějších velikostech. Jde o plastová okna Tondach RW-PK 3 a dřevěná okna Tondach RW-DK 3 vybavená tepelněizolačním trojsklem. Dále seznámíme posluchače s originálním systémovým příslušenstvím, které ke střešním oknům nabízíme,” říká Jan Bubeník, junior produktový manažer Tondach společnosti Wienerberger, který přednášku povede spolu s produktovým specialistou Wienerbergeru Michalem Šenkýřem.

Těšit se můžete i na další pohledy do oboru stavebnictví. Ředitel pro digitální produkty DEKPROJEKT, s.r.o., Tomáš Kupsa se ve svém bloku bude věnovat tématu energetické náročnosti budov a dotaci Nová Zelená úsporám, kterou mohou investoři využít k financování energeticky úsporných opatření svého domova. V rozhovoru s Michalem Šenkýřem, produktovým specialistou společnosti Wienerberger, se zaměří na novinky v legislativě a proberou také možnosti získání dotace.

Z pohledu udržitelnosti přijde řada na téma využití dešťové vody u rodinných domů, kterému se bude ve svém bloku věnovat produktový manažer Pipelife Michal Zálešák a produktový manažer Semmelrock společnosti Wienerberger Martin Brádka. Společně informují účastníky o tom, jak kombinace produktů Semmelrock a PIPELIFE umožňuje sbírat dešťovou vodu v místě spadu, řízeně ji odvádět, retenovat a vsakovat.

Závěr online konference bude věnován lícovému zdivu a páskám Terca, který povede obchodní specialista značky Terca společnosti Wienerberger Pavel Korous. Společně s architektem ve společnosti D3A architekti Janem Pechem se podívají na jedno z inovativních řešení tohoto tradičního materiálu. Optimálnímu řešení a vlastnostem keramického zdiva Porotherm pro vícepodlažní bytové domy se bude věnovat Ivo Petrášek, statik společnosti Wienerberger.

Registrace na online konferenci, která poradí a inspiruje, je spuštěna ve WIP zóně. Poté se jen stačí přihlásit k účasti na streamu, který můžete sledovat z pohodlí domova. Více informací naleznete na webu Wienerbergeru.

Harmonogram přednášek

Novinky a trendy v sortimentu ze světa Wienerbergeru budou návštěvníky provázet po celou dobu konference. Představí je Ing. Jiří Dobiáš, Ph.D., ředitel produktového managementu a business developmentu společnosti Wienerberger, společně s Ing. Kristýnou Vobeckou, ESG Manažerkou společnosti Wienerberger.

Budoucnost řešení plochých střech Leadax

  Mgr. Jiří Strnad, ředitel prodeje Leadax ve společnosti Wienerberger
  Ing. Václav Jakubčík, produktový specialista Leadax ve společnosti Wienerberger

  Akustika zdiva Porotherm z praxe ve stavebních konstrukcích v souvislostech

   Ing. Milan Rotek, vedoucí oddělení produktových specialistů společnosti Wienerberger
   Ing. Jan Klečka, vedoucí útvaru technologií a materiálů, Metrostav a.s.
   Jan Huber, DiS., interní lektor společnosti Wienerberger

   Střešní okna Tondach – představení produktové novinky

    Ing. Michal Šenkýř, produktový specialista společnosti Wienerberger
    Ing. Jan Bubeník, junior produktový manažer Tondach společnosti Wienerberger

    Energetická náročnost budov a dotace NZÚ

     Ing. Tomáš Kupsa, ředitel pro digitální produkty, DEKPROJEKT s.r.o.
     Ing. Michal Šenkýř, produktový specialista společnosti Wienerberger

     Systematické hospodaření s dešťovou vodou (HDV) u rodinných domů

      Martin Brádka, produktový manažer Semmelrock ve společnosti Wienerberger
      Ing. Michal Zálešák, Ph.D., produktový manažer Pipelife

      Lícové zdivo Terca – reference netradiční stavby – City Smíchov

       Pavel Korous, obchodní specialista Terca společnosti Wienerberger
       Ing. arch. Jan Pech, architekt ve společnosti D3A architekti

       Statika bytových domů z keramického zdiva Porotherm

        Ing. Ivo Petrášek, statik společnosti Wienerberger
        Soňa Císařová, vedoucí oddělení Marketingových služeb

        Tisková zpráva společnosti Wienerberger, s.r.o.

        Facebook
        Twitter
        LinkedIn
        WhatsApp
        Email