Realizace: Budova s výhledy i běžeckou dráhou na střeše

10. 12. 2018

V pražských Holešovicích vyrostla nová administrativní budova Visionary. Moderní kancelářský projekt je v bezprostřední blízkosti stanice metra. Nájemcům i místní komunitě postupně nabídne celou řadu služeb: multifunkční hřiště nebo restauraci s kavárnou. Stavba je výjimečná dech beroucími výhledy i unikátní běžeckou dráhou na střeše budovy, která je první svého druhu ve střední Evropě.

Administrativní polyfunkční budova má sedm nadzemních podlaží a jedno ustoupené technické podlaží. Architektonické studio Jakub Cigler Architekti, a. s., myslelo i na odpočinkové komunikační plochy, vyhlídkové terasy i technické zázemí a sklady. Prostory v přízemí jsou přístupné přímo z exteriéru a fungují provozně nezávisle na ostatních nadzemních podlažích.  Vjezd do garáží je přes rampu, suterény jsou přístupné přes schodiště a výtahy.

Pro konstrukci budovy vybrali stavitelé monolitický železobetonový skelet. Stropní desky jsou navrženy jako monolitické železobetonové konstrukce a v místě sloupů jsou zesílené hlavicemi. První patro je určené pro obchody nebo kanceláře. Druhé až sedmé patro je využito jako velkoprostorová halová kancelář, která má komunikační vertikální jádro a hygienické zázemí.

Na veřejně přístupné zahradě za budovou vznikne multifunkční hřiště, k dispozici bude i restaurace s kavárnou. Pro nájemce poskytuje Visionary řadu benefitů, mezi něž patří zdravé a flexibilní pracovní prostředí, hravý design s inovativními prvky, dech beroucí výhledy a terasy, vynikající viditelnost nebo třeba unikátní běžecká dráha na střeše budovy.

Pro uživatele Visionary je připraven chytrý a inovativní systém parkování pro všech 214 parkovacích míst, dále mobilní aplikace, která spojuje všechny služby v budově i okolí. K dispozici bude elektrické auto a samoobslužná prádelna a sušárna, která bude součástí budovy.

Prvky a technologie, které přispívají k udržitelnému rozvoji, budou podpořeny certifikací LEED Platinum. Stavba byla dokončena v březnu tohoto roku.

(red)

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email