Rheinzink pořádá školení klempířů z Česka i Slovenska

15. 1. 2019

SOŠ a SOU Vocelova v Hradci Králové hostí v lednu již 25. ročník odborného školení Rheinzink pro klempíře. Účastníci z Česka i Slovenska se pod vedením předních expertů týden zdokonalují v používání titanzinku na střešní krytinu a oplechování. Kromě řemeslníků a stavebních firem se akce tradičně účastní i vybraní studenti „Vocelovky“, kteří tak získávají významnou konkurenční výhodu ve stále žádanějším odvětví.

Nedostatek klempířů na trhu je stále citelnější, přesto zájem o studium neroste. Tento trend se dlouhodobě snaží změnit právě střední škola a učiliště Vocelova. Ve spolupráci s největším českým výrobcem titanzinkových krytin, společností Rheinzink, pořádá i letos v lednu dva turnusy týdenních klempířských seminářů. První probíhal od 7. ledna a druhý probíhá nyní od pondělí 14. ledna.

„Učňovské školství se potýká s nedostatkem zájmu o studium ze strany veřejnosti. Důsledkem je nedostatek řemeslníků, zejména ve stavebnictví, a dlouhé čekací lhůty zákazníků. Každoroční školení napomáhá zatraktivnění klempířského řemesla a naši žáci oboru klempíř zde získají cenné zkušenosti při práci s nejmodernějšími materiály a stavebními postupy. Zvyšují si tak kvalifikaci ještě před vstupem do profesního života,“ vysvětluje Lukáš Nepokoj, ředitel SOŠ a SOU Vocelova.

Semináře jsou zaměřeny zejména na praktické opracování nejčastějších detailů střech a fasád. „Podpora řemeslného mistrovství klempířů je v zájmu všech, tedy výrobců, investorů i samotných řemeslníků. Kvalitní materiál vyžaduje kvalitní zpracování. Při dokonalém zvládnutí řemesla vznikají estetické, ambiciózní a dlouhodobě funkční objekty,“ uvedla Petra Knyplová, tisková mluvčí pořadatelské firmy Rheinzink.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email