SEMACZ s.r.o.: 15 let pilné práce, která přinesla výsledky

17. 5. 2021

Letos je tomu již patnáct let od založení společnosti SEMACZ s.r.o., výhradního zástupce softwaru SEMA pro Česko a Slovensko. A jak se to vše událo, nám popsal jednatel firmy pan Jiří Bartoš.

V oboru dřevostaveb jsem se pohyboval od roku 1991. Začínal jsem v nejmenované zahraniční firmě jako pomocný dělník a postupně se v hierarchii posouval nahoru. Důležitým milníkem bylo několik let strávených v Rakousku a Německu na montážích dřevostaveb, následně rozjíždění konstrukčního oddělení dřevostaveb v Čechách, a nakonec i prodej montovaných domů. Za svou praxi jsem tedy prošel kompletním průběhem zakázky od prvotního jednání se zákazníkem, přes vyvzorování, tvorbu výrobní dokumentace, výrobu a montáž, až po předání hotového domu zákazníkům.

V konstrukčním oddělení jsem používal několik softwarů od různých dodavatelů. K SEMĚ jsem se dostal tak, že jsem jednoho dne přijel zpět do kanceláře z veletrhu a SEMA byla na mém počítači nainstalována, bohužel bez jakéhokoliv školení či manuálu, a navíc ještě v německé verzi s tím, že ji mám využívat pro kreslení tesařských konstrukcí… A tak jsem v ní formou „pokus omyl“ začal zkoušet kreslit a díky bezkonkurenční intuitivnosti programu se v něm během týdne natolik zorientoval, že jsem jej začal plně využívat. A to byl i hlavní důvod, proč jsem se po určité době bez váhání rozhodl spojit novou profesní cestu právě se softwarem SEMA.

Nadstandardní software i servis

Zkontaktoval jsem německou centrálu firmy v bavorském Wildpoldsriedu, zda by měli zájem o vytvoření české verze a distribuci tohoto skvělého softwaru i na českém trhu. Slovo dalo slovo, a tak jsme v březnu 2006 založili výhradní zastoupení softwaru SEMA pro ČR a SR. Zároveň vyšla první česky plně lokalizovaná verze softwaru SEMA s označením „SEMA Extra V10.0“. Následovala pilná práce, díky které jsme se postupně posouvali dál a začali vytlačovat konkurenci. Dnes jsme předním dodavatelem dřevařského softwaru v Česku i na Slovensku, kde software SEMA využívají přední firmy vyrábějící dřevostavby, tesařské konstrukce, schody i klempířské prvky. Podstata našeho úspěchu z mého pohledu tkví hlavně v tom, že jsme na trh přinesli nejenom bezkonkurenční software, ale hlavně jsme k němu poskytli nadstandartní podporu v podobě servisu i funkční a odborné hotline.

Zákazníci tak mají jistotu, že se v případě problémů mají na koho obrátit a že nemluví jen s „narychlo“ vyškolenými prodejci, ale s odborníky, kteří své práci rozumějí a mají dlouholeté zkušenosti z praxe. Našim zákazníků mimo jiné vypomáháme nejenom se složitějšími projekty, u komplikovanějších zakázek jsme schopni zaměřit stavby 3D skenerem a v neposlední řadě je podporujeme i při zavádění nových technologií. Co se týče dalšího rozvoje, loni v červnu jsme v našich prostorách v Táboře zřídili i největší školicí a testovací centrum pro ruční nářadí značky Mafell. Zákazníci si u nás mohou toto profesionální nářadí prohlédnout, vyzkoušet i zakoupit. K vidění je i největší stroj z nabídky Mafell, čepová frézka ZAF 250. Všem zájemcům rádi poradíme, jak nejlépe využít předností jednotlivých strojů i jak spojit moderní technologie, jako je zaměření staveb 3D skenováním a zpracování konstrukce v softwaru SEMA, s klasickou tesařinou a ruční výrobou se stroji Mafell.

SEMACZ s.r.o.
Větrovy 104
390 02 Tábor
www.semacz.cz  www.sema-soft.cz
info@semacz.cz

PR článek

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email