Seznamte se: Roman Šlitr

8. 8. 2018

V seriálu o členech Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR pokračujeme profilem Romana Šlitra, který se řemeslu profesně věnuje již od roku 1991. Dnes vede firmu Střechy H&S z Rychnova nad Kněžnou, ve které pracuje šest zaměstnanců.

Romana znám téměř od počátku mého působení v tomto oboru. I on měl tenkrát před 14 lety s hliníkem minimální zkušenosti. Naše společná snaha, naučit se něco nového, nás přiměla navzájem se poznávat natolik, až původně pracovní vztah přerostl v dnešní přátelství. Tak hodnotí pana Šlitra z Východočeského regionu technik firmy Prefa Aluminiumprodukte, s. r. o., Roman Vaněk.

„V té době již zkušený klempíř, absolvent intenzívních praktických kurzů v Rakousku, mi předával své klempířské znalosti,“ pokračuje pan Vaněk, „a já ho zasvěcoval do tehdy nepříliš známých hliníkových střešních systémů ze skládaných krytin. Jeho velkou vášní je víno a jižní Morava, a zde často vzpomínáme při skleničce na jeho první střechu Prefa v Říčkách v Orlických horách i na všechny další, které s precizností sobě vlastní později realizoval. V této lokalitě jsme po pár letech uspořádali společný cyklovýlet s tím, že mi hrdě představí všechny své výtvory, mnohdy stojící na samotě. Jedna sobota nám na na to ale nestačila… I dnes, kdy už obhospodařuji jiný region, nás stále pojí společné přátelství. Miluje svoji rodinu a užívá si života plnými doušky. Na dálku sleduji jeho podnikání v dalších příbuzných oborech, dnes to totiž není pouze klempíř, ale je i truhlář, tesař nebo stavitel objektů na klíč. Jako řemeslník k zakázkám vždy přistupuje poctivě a s patřičným entuziasmem. Práce se mu stala koníčkem, baví ho a naplňuje, což je nejlepší předpoklad k tomu, aby výsledek byl perfektní a jeho zákazníci byli spokojeni. Je to kapitán na slovo vzatý, a to nejen při plavbách po Jadranu, na které se s oblibou v létě vydává, ale i při řízení svých spolupracovníků na stavbách.“

Více o sobě řekl sám Roman Šlitr v rozhovoru, který si můžete přečíst v letním vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace. Dostupné je online či v tištěné podobě formou předplatného.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email