Seznamte se s unikátním systémem montáže Metrotile mTz se zakrytým upevněním (část 1)

15. 5. 2019

Při výběru krytiny na střechu hraje zásadní roli hned několik podstatných faktorů – vzhled, cena a životnost. A právě díky použití ocelové plechové krytiny s kamenným granulátem METROTILE, jejímž dodavatelem je už dvacet let stejnojmenná firma METROTILE z Popradu, nebudete muset dalších nejméně šedesát let střechu opravovat. A navíc lze ocelovými maloformátovými krytinami METROTILE mTz se zakrytým upevněním pokrýt rozmanité tvary. A právě o této krytině jsme si povídali s ředitelem firmy Ing. Peterem Orolinem.

V čem spočívá největší výhoda ocelové střešní krytiny METROTILE?
V tom, že splňuje to nejdůležitější, co je po ocelové střešní krytině požadováno. Rozhodně je to povrchová úprava, tedy ochrana ocelového plechu před korozí, a také bezpečný systém montáže proti zatékání. Ocelový plech se dá lehce vytvarovat, takže z něj můžeme vytvořit jakýkoliv tvar krytiny. V případě našich panelových krytin METROTILE se zakrytým upevněním mTz konstruktéři využili ohybnost plechu nejen na vytvoření designu s jednoduchými přímými liniemi, ale také na systém montáže, kde spojovací prvek nejde vůbec vidět a navíc absolutně nepřichází do styku s dešťovou vodou. Naše výrobní společnost METROTILE Europe v Belgii je lídrem mezi výrobci ocelových krytin s kamenným granulátem a má výrazný náskok hlavně při zavádění nových technologií a vzhledu krytin. Nejnovější krytiny Metrotile mTz Slate, mTz Rock , mTz Panel, a také mTz Šindel jsou reakcí na požadavky vhodnějších a bezpečnějších krytin pro rekonstrukci při zachování základních hodnot krytin METROTILE – výjimečné krásy a výrazného užitku.

Velkou výhodou maloformátových krytin mTz je jejich snadná skladovatelnost.
Ano, není nutné vyrábět krytinu na míru s dlouhou dodací lhůtou. Panely METROTILE se připraví na skladě v přesném počtu podle rozměrů dané střechy. Rozměry, tvarovatelnost a lehké dělení krytin METROTILE umožňují vytvořit i komplikovaný a členitý tvar střechy s odpadem až o dvě třetiny nižším než při velkoformátových ocelových krytinách, s našimi panely se dají vytvořit i velmi neobvyklé tvary. Jejich flexibilita umožňu umožňuje zakrýt i vlnitý nebo oblý tvar střechy a přitom krytina stále zůstává těsná.

Ale nejdůležitějším benefitem vaší krytiny je právě její kvalitní povrchová ochrana…
Neustálým vývojem technologií se podařilo rapidně zredukovat jedinou negativní vlastnost oceli – její náchylnost ke korozi. Přidáním hořčíku do ověřených sloučenin zinku a hliníku vznikl v současnosti nejúčinnější kovový ochranný povlak ZM – Optigal TM, který se okamžitě začal používat právě u krytin METROTILE. Je tedy jisté, že při použití této ochranné kovové vrstvy a výjimečně kvalitních organických akrylátových nátěrů AY mají krytiny METROTILE životnost až šedesát let.

V čem spočívá unikátní systém montáže METROTILE mTz se zakrytým upevněním?
Na rozdíl od ostatních krytin METROTILE se panely mTz montují zprava doleva a zdola nahoru ke hřebenu. Vyžaduje to tento unikátní systém montáže, protože horní panel se zasunuje do spodního, který zároveň úplně zakryje nastřelovací hřebík, respektive šroub tak, že tento montážní spoj nejde vidět. Jedinečnost krytin mTz spočívá i v tom, že je to jediná krytina s kamenným granulátem s tímto bezpečným zakrytým systémem montáže.

A jaké jsou vlastnosti povrchu s kamenným granulátem?
Na rozdíl od jiných plechových krytin používaných v současnosti je jedině tato krytina s kamenným granulátem při dešti nehlučná, zadržuje sníh na střeše a dává jí výraznou estetickou hodnotu. Po negativních zkušenostech s popískovaným povrchem u asfaltových šindelů vzbuzuje tato povrchová úprava nedůvěru. V případě krytin METROTILE je zcela neoprávněná! Kamenný granulát na ocelovém plechu je obalený v akrylátové barvě, která při teplotě tvrdne. Asfalt taje už při nízkých teplotách a následné ochlazení, například deštěm, způsobuje vymývání kamínků. Navíc tento akrylátový nátěr obsahuje látky chránící proti prorůstání mechem a lišejníkem. Všechny tyto výjimečné vlastnosti povrchu s ocelovým granulátem oceňují zákaznicí, kteří si na svou střechu zvolili právě krytinu METROTILE.

Kontakty:
Tel.: +421-(0)52-77 22 720
Mob: +421-(0)905 301 304
Web: www.metrotile.sk
Metrotile CE, s.r.o.
Partizánska 2900
058 01 Poprad
Slovensko/Slovakia

Reference

NÁROČNÁ, ALE ÚSPĚŠNÁ OBNOVA STŘECHY OBYTNÉHO DOMU

Ve spolupráci se společnostmi Strestav Bratislava a METROTILE CE Poprad se nám podařilo zvládnout velmi náročnou obnovu střechy na obytném domě na Vansové ulici v Bratislavě. Oprava se uskutečnila doslova pět minut po dvanácté, kdy do střechy už zatékalo. Ze šikmých obkladových střech mansardového tvaru byl odstraněn odpadající a zničený asfaltový šindel a vyměněn novým ocelovým mTz MiniŠindlom.

Právě výběr vhodného materiálu byl tématem, které delší dobu zaznívalo na schůzkách vlastníků, na památkovém úřadě i v naší projektové kanceláři. Kladli jsme hlavní důraz na následující vlastnosti, které materiál Metrotile – mTz MiniŠindel stoprocentně splňoval:

  • Propracovaný systém montáže se zakrytým kotvením

Z krátkodobého i dlouhodobého hlediska je perforace krytiny jejím kotvením rizikovým problémem.

  • Estetický vzhled totožný s původní krytinou

Barevný odstín a granulovaný povrch byl téměř identický a schválení obnovy na památkovém úřadě proběhlo o to jednodušeji.

  • Nízká hmotnost materiálu – mTz MiniŠindla

Při každé obnově a ponechání původních nosných prvků je velmi důležité volit materiály, které konstrukci po rekonstrukci výrazně nepřetíží.

  • Tvarově a konstrukčně vhodná krytina i pro realizaci složitých tvarů střech.

Dokonce tento ocelový mTz MiniŠindel zvládl bez lišt i přechod ze šikmé na svislou plochu. Po této zkušenosti budeme velmi rádi využívat i doporučovat krytinu METROTILE i při dalších podobných rekonstrukcích.

Ing. Stanislav Šutliak, PhD., EPISS, s. r. o.

Komerční sdělení

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email