Solární střešní tašku nezničí ani tunové auto

8. 4. 2019

Na Stavebním veletrhu 2019 v Brně získala firma CZECH ENERGY TEAM za solární střešní tašku Čestné uznání hodnotitelské komise a generálního ředitele akciové společnosti Veletrhy Brno, o pár dní později, 3. března, už odlétal výkonný ředitel firmy Ing. Vlastimil Huňka spolu s kolegou Bronislavem Grublem k výrobci této tašky, čínské nadnárodní společnosti HANEGRY, která patří ke světovým špičkám ve výrobě solárních tenkovrstvých článků.

Pane řediteli, co vám pobyt v Číně přinesl?
Neskutečně mnoho silných zážitků ze samotné firmy, která je ve vývoji a využití solární energie daleko před námi. Celá hlavní budova firmy, včetně fasády, je ze solárních panelů, na solární energii zde fungují kola, auta, cesty, ale třeba také batohy na záda nebo mucholapky. Strávili jsme tři dny přímo v sídle firmy v Pekingu, kde jsme absolvovali intenzivní třídenní školení o výrobě a instalaci solární tašky. Pak jsme navštívili výrobní haly a posléze jsme si ve vývojovém a zkušebním centru firmy v Tan Sungu vyzkoušeli její instalaci. Přijali nás zde s velkou pozorností, celou dobu se nám věnovalo nejvyšší vedení firmy, včetně prezidenta a viceprezidenta vývoje.

Hlavním cílem vaší cesty bylo ale zjistit co nejvíce informací právě o solární tašce HANERGY, kterou nabízíte na českém a slovenském trhu…
Ano, něco jiného je totiž vědět o solárních taškách všechny potřebné informace teoreticky a něco jiného je být přímo v reálu u výrobců. Chtěli jsme vidět produkci tašek na vlastní oči, dozvědět se všechny potřebné informace o jejich instalaci, servisu, údržbě, ale také o logistice a kontrole, která je důležitá pro udržení záruk. Po třídenním intenzivním školení v Pekingu, kde jsme získali certifikát, že můžeme v Čechách a na Slovensku školit střechaře, kteří budou posléze solární tašky instalovat, jsme ve vývojovém a zkušebním centru firmy dostali do ruky nářadí a pustili se sami do instalace. Postavili jsme první instalaci na taškách Hanergy pod CET. A to vše za bedlivého dohledu prezidenta vývoje firmy HANERGY. Důležitá pro nás byla také návštěva rodinného domku na předměstí Šanghaje, který má solární tašky na střeše už dva roky a majitelé jsou s provozem velmi spokojeni.

Bylo něco, co vás na solárních taškách překvapilo?
Jejich neskutečné vlastnosti. Třeba právě pevnost, na kterou se nás lidé často ptají. Viděli jsme, jak se po těchto taškách projelo auto, aniž by byly jakkoliv poškozeny. Sami jsme se po nich zkušebně prošli, vlastně na nich i trošku zastepovali, a tašky to přežily bez jakéhokoliv poškození… A také nás zaujala jejich snadná údržba. Pokud se náhodou některá porouchá, vymění se jednoduše kus za kus. Ve zkušebním centru firmy simulují všechny klimatické podmínky – sníh, déšť, námrazu – a to, jak tyto situace ovlivní účinnost a vzhled solárních tašek. Vychytávali jsme všechny možné detaily při instalaci, úchyty, přesah, šroubování, stringování a vše, na co je třeba si dát při instalaci pozor. A hlavně, nahráli jsme řadu konkrétních videí, která budeme posléze na školeních promítat.

A od kdy by měla školení v České republice probíhat?
Zhruba za tři měsíce přijede z Číny první kontejner se solárními taškami. Hned poté postavíme v Čechách naši první ukázkovou instalaci přímo na brněnském výstavišti, kde zájemci na jedné střeše uvidí hned čtyři typy možných způsobů instalace – z klasických panelů na střeše, integrované ve střeše, ze solárních tašek HANERGY a také tam bude stát solární terasa. A právě zde budeme zdarma organizovat školení pro střechaře na správnou instalaci solárních tašek. Všechny informace najdou zájemci na našich webových stránkách a Facebooku.

www.czechenergyteam.cz
podpora@czechenergyteam.cz
Kontakt: +420 736 459 017

Komerční sdělení

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email