Společnost NWT zahájila ve Zlíně stavbu inovačního centra

4. 3. 2020

Zlínská technologická společnost NWT zahájila v úterý 25. února výstavbu Inovačního centra. Průmyslový inkubátor budoucnosti vyroste na třídě Tomáše Bati v bezprostřední blízkosti původního baťovského obilního sila, současného Centra strategických služeb NWT.

Do komplexu o celkové ploše 5107 m² se zázemím 7 nadzemních podlaží a 2 podzemních garáží investuje NWT 160 milionů korun. Chybět nebudou nejen světové technologie, ale i další nástroje udržitelného rozvoje, které jsou součástí portfolia NWT – fotovoltaika, tepelná čerpadla, rekuperace nebo třeba nabíječka pro elektromobily. Své první nájemníky přivítá Inovační centrum už v roce 2021.

Budova nabídne 89 kanceláří, prostory pro pořádání meetingů a konferencí, obchodní pasáž i laboratoře, které bude možné využít jak ve spolupráci s vědeckými institucemi, tak pro vlastní výzkum. Celý koncept pojí úcta k původní architektuře města i inspirace konceptem Smart city. Je kontrastní, elegantní a vysoce funkční.

„Nejnovější světové technologie jsou při startu neocenitelnými společníky. Proto jsme se rozhodli vytvořit podpůrné zázemí. Místo, kde budou technologické firmy upevňovat spolupráci a kde se podpoří spolupráce mezi podnikatelskými subjekty a vědecko-výzkumnými institucemi,“ řekla finanční ředitelka Martina Vítková.

Díky partnerství s Ústavem informatiky a umělé inteligence Fakulty aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně získají zasídlené firmy možnost poradenství v oblastech výzkumu a vývoje i rychlý přístup k jinak těžko dostupným informacím. Již vybudovaná infrastruktura společnosti NWT celý seznam technologických benefitů rozšíří o služby moderního datového centra, poradenství v oblasti IoT i kybernetické bezpečnosti a podporu backoffice a marketingu.

„Myslím si, že Zlínský kraj má vysoký inovační potenciál. Pojďme ho společně rozvíjet a zdokonalovat tak, aby obstál v nové době Průmyslu 4.0. úzce spjatým s IoT a kybernetickou bezpečností,“ shrnul projekt David Vítek, ředitel společnosti NWT.

Společnost NWT pro výstavbu Inovačního centra inspiroval také jeden z klíčových faktorů úspěchů Tomáše Bati – přilákat do Zlína ty nejtalentovanější a nejpracovitější lidi z celého světa. Jeho záměr se stává dnes ještě aktuálnější než kdy dřív. Díky technologiím a dostupnosti dopravy nebylo cestování za lepšími pracovními příležitostmi nikdy jednodušší. A právě tento trend má podle NWT velký dopad na náš region a město. „Partnerství s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně, kde každým rokem studuje několik stovek studentů se zaměřením na nové technologie, nám umožňuje tento benefit náležitě využít,“ dodala Martina Vítková.

Více informací o projektu najdete na webových stránkách společnosti NWT.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email