Společnost Wienerberger podporuje Ukrajinu

17. 3. 2022

Svět v současné době šokovaně sleduje rusko-ukrajinský konflikt. V těchto krušných chvílích je pro společnost Wienerberger nejvyšší prioritou společenská odpovědnost a postiženým lidem poskytnout rychlou a cílenou pomoc.

Wienerberger podporuje osoby zasažené konfliktem již nyní, a to formou darů, finanční pomocí i osobním angažmá našich kolegů zejména v sousedících zemích – v Polsku, na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku. Vedle naléhavě potřebné okamžité pomoci plánuje společnost Wienerberger také svými produkty podpořit rychlou obnovu infrastruktury a zajištění bezpečného domova pro lidi v postižených regionech.

„Rádi bychom všem pozůstalým vyjádřili hlubokou soustrast. Co nejrychlejší pomoc prchajícím a trpícím lidem je pro nás samozřejmostí. Důsledky konfliktu nás hluboce zasahují a jako zodpovědná firma chceme i my pomoci. V této chvíli jde především o to zajistit pro lidi, kteří přišli o svůj domov, to nejnutnější a alespoň jim poskytnout bezpečné místo, kam složit hlavu,“ říká předseda správní rady Heimo Scheuch.

Aktuálně už naši zaměstnanci a vedení divizí Wienerberger Building Solutions a Wienerberger Piping Solutions v Polsku, Maďarsku a Rumunsku učinili první kroky k tomu, aby mohli lidem přicházejícím na hranice jejich zemí nabídnout pomoc a podporu. Jde především o aktivity ve výrobních závodech, které se soustředí v první řadě na renovaci, úpravy a zařízení ubytovacích kapacit, abychom těmto lidem poskytli střechu nad hlavou, zboží základní potřeby a léky.

Mnozí zaměstnanci nabídli ubytování i u sebe doma. Kromě toho se přímo na místě v daných závodech vyčleňují finanční prostředky, ze kterých se nakoupí potřebné zboží a vybavení. Centrála společnosti Wienerberger je v neustálém kontaktu se všemi zeměmi, ve kterých působíme, a koordinuje další aktivity a opatření, abychom v této náročné době dokázali lidem na Ukrajině pomoci.

Heimo Scheuch k tomu dodává: „Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům a kolegům, kteří se v této náročné době snaží pomoci lidem z Ukrajiny i přímo na Ukrajině. Právě tato rychlá pomoc lidem v současné krizi může hodně pomoci. Kromě okamžité prvotní pomoci se společnost Wienerberger chystá proaktivně podílet také na budoucí fázi organizované obnovy.“

Zdroj: tisková zpráva společnosti Wienerberger AG

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email