Střecha jako zdroj energie hlavním tématem veletrhu Střechy Praha 2023

21. 11. 2022

24. ročník odborného veletrhu Střechy Praha se bude konat v termínu 9.–11. 2. 2023 na výstavišti v Praze-Letňanech, v souběhu s veletrhy Solar Praha, Řemeslo Praha a Festivalem dřeva a nářadí. Jedná se o jedinečnou akci v oboru střech a úsporného bydlení, která dlouhodobě vykazuje vynikající návštěvnost odborné i laické veřejnosti.

TÉMATA VELETRHU

Veletrh dlouhodobě klade důraz na udržitelné stavění, zvyšování podílu ekologických stavebních materiálů a efektivní využívání obnovitelných zdrojů. Tedy řešení, která vedou mimo jiné ke snížení negativního vlivu budov na životní prostředí. Proto je jedním z hlavních partnerů veletrhu Raiffeisenbank, která podporuje a financuje investice do udržitelnosti a energetických úspor.

Jedním z hlavních témat je pojetí střechy jako zdroje energie. Většina výrobců a dodavatelů střešních systémů zareagovala velice pružně na novou situaci a zvýšenou poptávku po fotovoltaice a nabízí inovativní řešení v podobě energeticky stále více účinnějších solárních systémů, včetně panelů plně integrovaných do krytiny, solárních střešních tašek a dalších řešení se zachováním estetického a architektonického konceptu budovy. K vidění bude řada produktových novinek a technologií z oblasti úspor energií a řešení energetické soběstačnosti.

BOHATÝ PROGRAM

V přípravě je rozsáhlý doprovodný program se škálou přednášek, praktických ukázek a bezplatného poradenství, které bude nově posíleno o další odborníky na úspory energií a alternativní zdroje energie. Kromě klíčových trendů ve fotovoltaice získá návštěvník aktuální informace o dotačních programech pro fotovoltaické a bateriové systémy.

Novinkou bude Fórum o fotovoltaice s podtitulem „Střecha jako zdroj energie“, připravované ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků. Fórum se bude věnovat trendům v oboru, včetně novinek v legislativě, například chystané novele energetického zákona, která snižuje administrativní zátěž zájemcům o malé solární elektrárny.

Soběstačnost díky střechám bude hlavním tématem celodenní konference Izolace, kterou pořádá společnost A.W.A.L. první veletržní den. Střechy mají z pohledu energetické soběstačnosti velký potenciál, zatím stále málo využívaný. Protože je střecha složitou sofistikovanou konstrukcí, musí veškeré realizace s ní související akceptovat její nároky. Proto bude v rámci konference nahlíženo na fotovoltaiku, zelené střechy či ostatní možné využití jinou optikou než obvykle, a to z hlediska nároků střech. Konference si klade za cíl ukázat efektivní řešení a varovat před možnými pochybeními.

FESTIVAL DŘEVA A NÁŘADÍ S DŮRAZEM NA DIGITALIZACI ŘEMESEL

To nejlepší z nabídky nářadí a nástrojů, včetně tesařských strojů, bude k vidění na Festivalu dřeva a nářadí, který je již počtvrté nedílnou součástí veletrhu. Různé druhy náčiní firmy představí na svých stáncích, ale i prostřednictvím živých praktických ukázek v Zóně pro tesaře. Festival je vždy přehlídkou žhavých novinek, renomovaných značek a dokonalých strojů, které se vyznačují dlouhou životností, jednoduchým ovládáním, perfektním zpracováním a především vysokým výkonem.

Trendem ve stavebnictví i v oblasti řemesel je digitalizace. Na veletrhu budou prezentovány nejmodernější technologie, například z oblasti zaměřování střech a objektů, využití dronů, zpracování konstrukce a následně výrobní dokumentace, samozřejmostí už je dnes podrobný výpis materiálů, vizualizace či příprava dat pro CNC-výrobu.

VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOST!

Soubor veletrhů Střechy-Solar-Řemeslo Praha 2023 nabízí pro firmy ideální příležitost získat nové zákazníky, představit produktovou nabídku širokému publiku se zájmem o střechy, stavbu a úsporné bydlení, setkat se s odborníky tváří v tvář a diskutovat trendy v oboru. Buďte u toho!

Více na www.strechy-praha.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email