Střechy-Fasády-Izolace 11-12/2021: Trendy v hydroizolacích i novinky ze škol

5. 11. 2021

Listopadové, respektive zimní, číslo časopisu Střechy-Fasády-Izolace se už tradičně zaměřuje na téma hydroizolací, ale opět v něm najdete i řadu dalších inspirativních témat a článků. Přinášíme například originální náhled hned do několika středních odborných škol.

Vybíráme z aktuálního vydání:

CECHY

Nedostatek stavebního materiálu, dlouhé dodací lhůty a vysoké ceny už delší dobu
ovlivňují situaci u nás. Poptali jsme se proto v několika realizačních firmách, jak se s touto situací vyrovnávají.

Cech strechárov Slovenska zorganizoval v říjnu tradiční Cechové dny ve Zvoleně
a v Nitře, na kterých zaznělo sedm zajímavých přednášek.

ŠKOLY

Navzdory všem potížím s praxí se v uplynulém školním roce zájem o střechařská řemesla nesnížil. A co více, Střední odborná škola Jarov a Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně hlásí stoupající zájem o studium řemesel.

Navštívili jsme Střední školu služeb a řemesel ve Stochově a její Centrum vzdělávání klempířů, které bylo navrženo podle nejnovějších poznatků. Moderní vybavení a stroje určitě osloví další mladé lidi.

ROZHOVOR

Když přijde čas na změnu, nedá se nic dělat a musí k tomu dojít. Třeba proto, že jeden ze společníků se rozhodne odejít na zasloužený odpočinek. K takové elegantní změně pak může dojít třeba podobně jako u renomované firmy Krolan. Více nám v obsáhlém rozhovoru řekl její jednatel Jiří Langner.

HYDROIZOLACE

Mechanické kotvení hydroizolace vytažené na prostup

je článek Ing. Marka Novotného, Ph.D., který otevírá hlavní téma tohoto čísla.

Autoři Dr. Ing. Petr Jůn a Ing. Bc. Jan Hrubý se pak v dalším materiálu zabývají nadstandardními možnostmi při řešení komplikovaných detailů.

Nejnovější trendy ekologické výstavby pak představujeme v článku společnosti Icopal Vedag CZ o plochých střechách, které čistí ovzduší.

SERIÁLY

Střecha Národního divadla v Praze

je tématem desátého dílu seriálu Unikátní střechy. Kromě současného pohledu a krásných fotografií přináší i vzpomínky a snímky jednoho z opavských pokrývačů, kteří se počátkem 80. let podíleli na rekonstrukci břidlicové střechy.

Ing. Antonín Parys zavítal tentokrát do kostela Kateřiny Alexandrijské ve Vysokém nad Jizerou. Hodnotí současný stav kostela a nutnosti dalších oprav.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email