Střechy-Fasády-Izolace 10/2021: Zaměřeno na fasády či na aktivity cechů

4. 10. 2021

Říjnové číslo časopisu Střechy-Fasády-Izolace se zaměřuje hlavně na téma fasád, ale opět v něm najdete i řadu dalších inspirativních témat a článků.

Vybíráme z aktuálního vydání:

CECHY

S podzimem se konečně rozběhly i akce s osobním setkáváním, na které jsme se velmi těšili. Jednou z nich byla valná hromada Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR, která se uskutečnila 10. září v Praze. Členové cechu bilancovali poslední rok, kdy se nemohli setkávat, a také nastínili své vize na další období.

Slovenští střechaři se začátkem září potkali v Nízkých Tatrách a diskutovali o jednotlivých kapitolách „Smerníc Cechu strechárov Slovenska pre návrh a realizácie budov“. A nechyběli jsme u toho. Jednání bylo hodně pracovní a posunulo zveřejnění dokumentu opět o krok dále.

STAVBA ROKU

Soutěž Stavba roku 2021 míří do finále. O vítězi bude jasno už 18. října a podle seznamu představených finalistů se máme opět na co těšit. Jedním z nominovaných děl je i nová architektonická ikona pražského sídliště Barrandov – kostel Krista Spasitele –, kterou v tomto čísle představujeme.

FASÁDY

Tančící dům, který se stal architektonickou ikonou Prahy, byl otevřen před 25 lety.

Kolega Tomáš Svoboda připomíná toto jubileum reportáží z osobní návštěvy a netradičními fotografickými záběry.

Rekonstrukci propojení lehkého obvodového pláště s hydroizolací řeší článek našeho spolupracovníka a renomovaného odborníka Ing. Marka Novotného, PhD..

SERIÁLY

Seriál Unikátní střechy v tomto čísle pokračuje návštěvou v současnosti opravované významné památky z 50. let minulého století – bytového domu Oblouk, který je vstupní bránou do obvodu Poruba v Ostravě.

Další díl seriálu Vesnické kostely se tentokrát zaměřil na klášter benediktinů v Broumově a kostel sv. Vojtěcha tamtéž a opět přináší zajímavé počtení.

Nová rozhledna na vrchu Větrově v Jeseníkách je věrnou kopií rozhledny Viléma I. Pruského, která stávala dnes už na polské straně Králického Sněžníku. A určitě stojí za návštěvu.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email