Střechy-Fasády-Izolace 9/2021: S podzimem přicházejí nové výzvy

1. 9. 2021

Zářijové číslo časopisu Střechy-Fasády-Izolace je zaměřeno na prezentaci firem před stavebním veletrhem For Arch, ale opět v něm najdete i řadu dalších inspirativních témat, článků a rozhovorů.

Vybíráme z aktuálního vydání:

REPORTÁŽ

Všechny nás koncem června paralyzovaly zprávy a záběry z tornádem poničených obcí jižní Moravy. A nejen paralyzovaly, ale ihned vyburcovaly k obrovské solidaritě a okamžité pomoci. Kromě hasičů a dobrovolníků mezi pomocníky nechyběli ihned ani řemeslníci z řad střechařských firem.

ROZHOVOR

Začátkem prázdnin byl schválen dlouho očekávaný a diskutovaný stavební zákon. Ministryně Ing. Klára Dostálová očekává při jeho zavádění co nejméně komplikací.

Nových výzev se nebojí Ondřej Hurta, jednatel úspěšné rodinné firmy H&B delta ze Vsetína. V rozhovoru se zamýšlí nejen nad dopady pandemie, ale také nedostatkem řemeslníků.

CECHY

Členové Cechu strechárov Slovenskase po dlouhé době sešli najubilejním 25. sněmu

v tatranských Tálech a bylo až dojemné pozorovat, jak rádi se opět konečně vidí, mohou z očí do očí prodiskutovat aktuální situaci, zhodnotit uplynulé covidové období a plánovat nové aktivity.

IZOLACE

Experti Asociace výrobců minerální izolace se zabývali srovnáním odhlučnění střechy PUR pěnou a minerální vatou. A nezávislý laboratorní test, který v tomto čísle přinášíme, upozornil na rozdíly, které mohou být výrazné.

LIDÉ

Profesor Ing. Jozef Oláh, PhD.

, uznávaný odborník, soudní znalec a také předseda naší redakční rady, oslavil koncem července krásné životní jubileum – 75 let. Zkusili jsme jako naši formu gratulace zmapovat jeho profesní cestu, která je velmi zajímavá.

Mezi střechaři žijí úžasní lidé se zajímavými koníčky. Jedním z nich je i Miroslav Kartik z Banské Bystrice, který nejenže založil úspěšnou rodinnou firmu, do které se mu povedlo přivést i svoje potomky, ale také umí smysluplně trávit svůj volný čas.

SERIÁL

Seriál Unikátní střechy se věnuje v tomto čísle pevnosti z betonu a oceli v areálu československého opevnění Hlučín-Darkovičky.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email