Střechy-Fasády-Izolace 7-8/2021: Přinášíme pestré čtení na letní dny!

30. 6. 2021

Letní dvojčíslo časopisu Střechy-Fasády-Izolace je zaměřeno na téma chytrých řešení pro střechy, ale opět v něm najdete i řadu dalších inspirativních článků.

Vybíráme z aktuálního vydání:

CHYTRÉ STAVEBNICTVÍ

Česká agentura pro standardizaci se zabývá zaváděním metody BIM

do českého stavebnictví. Jaroslav Nechyba, ředitel této agentury, nám v rozhovoru vysvětluje, jak na tom jsme a co všechno je důležité.

Článek Chladné střechy s bílou fólií inspiruje, jak lze volbou vhodného materiálu docílit vysoké odrazivosti slunečních paprsků od povrchu. Velmi inspirující je také materiál, který představuje fotokatalytické čisticí šindele.

NÁŘADÍ

O profesionálním nářadí značky Mafell

, které je nezbytným pomocníkem všech dobrých řemeslníků, jsme si v Táboře povídali s Jiřím Bartošem. Zaměřili jsme se i na další usnadnění práce díky propojení strojů s tesařským softwarem.

REPORTÁŽ

Ke klenotům střechařského materiálu patří určitě šindel. Kolega Tomáš Svoboda se vydal za reportáží k dřevěnici v lesích nad Morávkou a vyzpovídal výrobce tradičního valašského šindele. Popisuje ale také rozdíl mezi štípaným a řezaným šindelem.

SERIÁL

Seriál Unikátní střechy nás tentokrát zavede do Českého Krumlova, který se charakterem svých střech asi jako jediný u nás přibližuje střešní krajině v historické Praze. A zejména záběry z výšky jsou přímo kouzelné.

SOUTĚŽ

Tradiční soutěž spolku Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR – Mistrovské dílo – už má své oceněné. Titul letos získali nejen zkušení matadoři, ale také mladí řemeslníci. Kvalitu provedení mistrovské práce dokládají rovněž fotografie.

SLOVO ODBORNÍKA

Zajímavý příspěvek s názvem „Zeleň nepatrí len do parkov“ nám přišel z Technické univerzity v Košicích, kde se zabývají transformací administrativní budovy v průmyslové zóně. Přináší podrobný popis a postup prací i naměřené parametry.

Opracování velkoprůměrových kruhových prostupů je tématem pro Ing. Marka Novotného, našeho předního znalce stavební izolace. Opět nechybí bohatý obrazový materiál.

Neobvyklé konstrukční řešení poruchy stropu v historické budově sokolovny v Turnově přinášíme i se zajímavým obrazovým materiálem. Potěšitelné je, že tento článek zpracoval student Fakulty architektury ČVUT v Praze.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email