Střechy-Fasády-Izolace 11-12/2023: Lákadlem vydání jsou (nejen) mistrovská díla

3. 11. 2023

Také v listopadovém vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace, které vychází jako závěrečné dvojčíslo letošního roku, opět najdete spoustu inspirativních článků, rozhovorů a reportáží.

Vybíráme z aktuálního vydání:

CECHY

Krásná akce Cechu KPT, která je pořádaná srdcem. Takový je titulek článku, ve kterém se ohlížíme za letošním v pořadí již 20. ročníkem pasováním učňů na tovaryše. Slavnostní ceremoniál se konal v Telči za účasti mnoha vzácných hostů, včetně předsedy Senátu, pana Miloše Vystrčila.

Postřehy z podzimní 29. valné hromady Cechu KPT ČR nabízí obsáhlá reportáž Ing. Aleny Georgiadisové. Píše v ní například o hodnocení cechovních aktivit za rok 2023, ale také o změnách v představenstvu nebo o novinkách, které v cechu chystají do dalších let.

Cech KPT ČR vyhlásil na valné hromadě také Mistrovská díla za rok 2022, a tak se i vy můžete v listopadovém vydání inspirovat prací opravdových mistrů svých řemesel.

HYDROIZOLACE

O parozábranné vrstvě jako časované bombě českých plochých střech

píše ve druhé části svého odborného článku Ing. Petr Skalský.

Upřímné odborné varování pak ve svém článku nabízí další z našich stálých redakčních dopisovatelů, doc. Ing. Marek Novotný, Ph.D., který tentokrát detailně rozebírá téma nátěrových hydroizolací a možnosti jejich uplatnění v praxi.

KLEMPÍŘINA

O hrdosti na vlastní práci a řemeslo jsme si povídali s klempířem Mojmírem Chýnou

, který zakázky realizuje vždy s maximálním důrazem na dodržování technických postupů a na spokojenost investora. Za kvalitu pak ručí doslova vlastním podpisem.

Svůj životní příběh s námi sdílel také další klempíř. Mgr. Ladislav Paluš se k řemeslu vrátil po manažerské kariéře v automobilce Volkswagen a rozhodně toho nelituje.

SERIÁLY

V seriálu Unikátní střechy jsme tentokrát dali prostor havířovské hale Fénix

, která byla na podzim vyhlášenou Stavbou Moravskolezského kraje 2022. Citlivá obnova bývalé výpravní budovy bruselského stylu může být inspirací i pro další podobné objekty.

Se sbírkou Tegularium Richarda Mlýnka se v seriálu Poklady z muzea rozjedeme napříč Evropou, abychom zjistili, že za některými exponáty se skrývají i velmi poutavé lidské osudy. Také půjdeme po stopách obchodní činnosti zkušeného mistra pokrývače.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného, případně v online verzi na Digiport.cz nebo na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email