Střechy-Fasády-Izolace 2/2021: V hlavní roli tesařina a dřevostavby

1. 2. 2021

Únorové vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace je zaměřeno především na tesařské řemeslo a dřevostavby, ale opět v něm najdete i řadu dalších inspirativních článků.

Vybíráme z aktuálního vydání:

VÝSTAVY

V únoru vás obvykle zveme na největší střechařský svátek – veletrh Střechy Praha. Dobrá zpráva je, že přes veškerou těžkou situaci s různými omezeními se i letos tato významná akce ve dnech 26. a 27. února uskuteční, a to online.

IZOLACE

Tradiční akcí je také konference IZOLACE, která se tentokrát koná také online, a to už 4. února. A jak napsal Ing. Marek Novotný, jeden z hlavních organizátorů, – není možné tradici přerušit a poddat se.

Další materiál kolektivu odborníků zavede čtenáře na Letiště Václava Havla, kde se musela sanovat pojížděná rampa parkovacího domu kancelářského komplexu. A dáte mi možná za pravdu, že téma je to opravdu hodně zajímavé.

TESAŘINA

Tesaře a další příznivce této profese zaujme článek společnosti SEMACZ o rekonstrukci věže kostela Zvěstování Panny Marie ve Šternberku. Realizátorům se povedlo zkombinovat ty nejmodernější technologie, a i proto je tento projekt unikátní nejen v Česku, ale možná i na celém světě.

DŘEVOSTAVBY

Inspirativní studentský manifest je název dalšího zajímavého článku k tématu dřevostavby. Popisuje, jak syn splnil sen svých rodičů o bydlení v domě se zahradou.

Unikátní trámy z roku 1424 byly nalezeny při rekonstrukci dřevěného kostela sv. Michaela Archanděla v Řepištích u Frýdku-Místku.

SERIÁL

Za regionálním plzeňským přednostou Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů Rudolfem Faustem jsme se tentokrát elektronickou cestou vydali do Rokycan.

REALIZACE

Jedno ze tří prestižních ocenění – titul Stavba roku 2020 – získal nenápadný dům v Novém Jičíně. Kromě moderního bydlení nabízí svým majitelům také zajímavý pracovní prostor.

KLEMPÍŘINA

Seznámíme vás i se zajímavým klempířem Alešem Pospíšilem ze Sudic u Boskovic, který svou práci vnímá především jako tvůrčí.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email