Střechy-Fasády-Izolace 3/2021: Zaměřeno (nejen) na ploché a vegetační střechy

3. 3. 2021

Březnové vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace je zaměřeno především na téma plochých a vegetačních střech, ale opět v něm najdete i řadu dalších inspirativních článků.

Vybíráme z aktuálního vydání:

KONFERENCE

Našinec si poradí i v době, která je k osobnímu setkávání velmi nepříznivá. Už za sebou máme jednu z prvních on-line konferencí k izolacím, které se svým týmem pravidelně organizuje Ing. Marek Novotný. Také šéfredaktorka Anna Vidiševská se on-line připojila a na konferenci IZOLACE 2021 vyslechla spoustu zajímavostí z oboru.

VEGETAČNÍ STŘECHY

Dobrá zpráva je, že se ohledně výstavby zelených střech chystá i zajímavá finanční podpora a připravují se legislativní změny. O tom, co všechno Ministerstvo životního prostředí ČR v této oblasti připravuje, píše Tomáš Svoboda.

Vegetačními střechami a jejich fungováním se zabývají také odborníci ze Stavební fakulty Žilinské univerzity, a to přímo z katedry pozemního stavitelství a urbanismu. Jejich konkrétní poznatky přinášíme v článku s názvem „Vegetačné strechy ako príspevok k zlepšeniu miestnej mikroklímy“.

U šikmých střech se také realizace vegetačních variant nevylučuje, ovšem jak v rozhovoru zdůraznil Ing. Pavel Dostal, komunikace architekta s realizátorem je zcela zásadní.

SERIÁL

V seriálu o regionálních přednostech Cechu klempířů, tesařů a pokrývačů vás tentokrát seznámíme s Jaroslavem Strakou z libereckého regionu.

PLOCHÉ STŘECHY

Nešvary na střechách se bohužel také občas objevují. Tentokrát přinášíme první část pojednání o střechách z mPVC krytin od prof. Ing. Jozefa Oláha, PhD., a Ing. Jakuba Čurpeka, PhD., pod názvem „Rozčarovanie z mPVC krytín striech budov“.

Odborníky jistě zaujme také další podrobný materiál Ing. Marka Novotného o konstrukčním detailu, který je základem funkčního izolačního systému. A s otázkou, jak prodloužit životnost ploché střechy, se ve svém textu vyrovnává Markéta Reedová.

REALIZACE

Pohlednou rozhlednu postavili v Novém Hrádku z tubusu větrné elektrárny. Od původní myšlenky k realizaci sice uplynulo desetiletí, ale výsledek stojí za to.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email