Střechy-Fasády-Izolace 4/2021: Solární energie přináší nové projekty i trendy

1. 4. 2021

Dubnové vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace je zaměřeno především na téma Solární energie, ale opět v něm najdete i řadu dalších inspirativních článků.

Vybíráme z aktuálního vydání:

LEGISLATIVA

Bezesporu důležitá pro všechny, kdo se zabývají navrhováním střech, je reakce soudního znalce Ing. Antonína Paryse na vydání ČSN 73 1901, ve které podrobně rozebírá konkrétní kapitoly příslušné normy.

SOLÁRNÍ ENERGIE

Věříme, že vás zaujme rozhovor s předsedou představenstva Solární asociace Janem Krčmářem. Dozvíte se nejenom o členství v asociaci, ale také o spolupráci s vysokými školami a mezinárodními organizacemi, a především o novinkách v technologiích.

Solární střechy lze také zajímavě skloubit s těmi vegetačními, a vytvořit tak doslova synergii na střeše. O výhodách, nevýhodách a úskalích tohoto spojení napsal článek Ing. Pavel Dostal z firmy GreenVille service.

A tak trošku do ranku článků o moderních technologiích patří také absolutně soběstačná roubenka, která stojí v lokalitě Janova Hora nedaleko Vizovic. Blíže nám ji představil odborník ze zlínské firmy NWT.

SERIÁL

V tomto čísle představujeme dalšího přednostu Cechu klempířů, tesařů a pokrývačů – tentokrát Jaroslava Skácela z regionu Moravská brána, který se může pochlubit zajímavou rodinnou historií. Mezi jeho předky patří proslulí klempíři a pokrývači. A skvělé je, že rodinnému řemeslu zůstaly věrné i jeho tři dcery.

Mezi unikátní střechy u nás právem patří pražský letohrádek Hvězda, který nechal v letech 1555 až 1558 postavit habsburský arcivévoda Ferdinand Tyrolský. Za ta léta prošel mnoha úpravami a přestavbami, ale údiv celý objekt, nejenom střecha, vzbuzuje dosud.

SOUTĚŽ

Cech klempířů, tesařů a pokrývačů vyhlašuje už tradičně prestižní Soutěž o Mistrovské dílo

. Tentokrát vám přinášíme ukázky všech kvalitně provedených prací a vy si můžete vyzkoušet roli poroty a tipovat, které by si titul zasloužily.

SLOVO ODBORNÍKA

Další pokračování článku našich slovenských autorů prof. J. Oláha a Ing. J. Čurpeka pod názvem „Rozčarovanie z mPVC krytín striech budov“ se zabývá příklady špatných realizací a analýzou detailů.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email