Střechy-Fasády-Izolace 5/2021: Šikmé střechy vyžadují dobré znalosti řemeslníků

4. 5. 2021

Květnové vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace je zaměřeno především na téma Šikmé střechy, ale opět v něm najdete i řadu dalších inspirativních článků.

Vybíráme z aktuálního vydání:

CECHY

V článku s titulkem „Cíle se nemění, jen používáme jiné prostředky“ prezentují zástupci Cechu KPT ČR, jak pro ně probíhal náročný loňský rok i jak se vypořádávají s aktuálními problémy dnešní nelehké doby.

ŠIKMÉ STŘECHY

Rozhovor s cechmistrem Cechu KPT ČR Ivanem Dvořákem otevírá ústřední téma, kterým jsou Šikmé střechy. Zamýšlí se v něm nad rozdíly mezi minulostí a současností, nad kvalitou práce současných mistrů i nejnovějšími trendy.

Úžasnou ukázkou šikmých střech je také pokračování seriálu Unikátní střechy. Tentokrát se kolega Tomáš Svoboda podíval na břidlicové střechy zámku v Hradci nad Moravicí.

Stejný autor se v dalším velmi zajímavém rozhovoru s Mirkem Navrátilem, projektantem, který se specializuje na sanace historických tesařských konstrukcí, zaměřil na současný přístup ke starým krovovým konstrukcím šikmých střech.

SLOVO ODBORNÍKA

Seriál „Rozčarovanie“ profesora Ing. Jozefa Oláha a Ing. Jakuba Čurpeka

se v minulých dvou číslech věnoval mPVC krytinám a vyvolal mezi našimi čtenáři velkou diskusi. I proto tentokrát přinášíme dovětek, který na některé zásadní otázky reaguje.

Tradičně se v našem časopise věnujeme také izolacím. Znalec Ing. Marek Novotný si tentokrát vzal na paškál kabelový (multikabelový) prostup ve střeše s povlakovou izolací. V dalším článku pak zavzpomínal na historii výroby hydroizolačních materiálů.

SOUTĚŽ

Rádi zveřejňujeme důkazy kvalitní práce. I proto nemohou chybět výsledky osmého ročníku soutěže ART OF ZINC, kterou pravidelně vyhlašuje firma RHEINZINK.

SERIÁL

Zveme vás také na výstup na Rozhlednu roku 2020 do Brna. Tento titul, který již tradičně uděluje Klub přátel rozhleden, totiž získala vloni zkolaudovaná rozhledna Holedná ve stejnojmenné brněnské oboře. Výhledy jsou opravdu nádherné.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email