Střechy-Fasády-Izolace 2/2022: Vydejte se s námi (nejen) za vůní dřeva

2. 2. 2022

Únorové vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace je zaměřeno především na tesařinu a dřevostavby, ale opět v něm najdete i řadu dalších inspirativních článků, rozhovorů nebo reportáží. Třeba o parádní zelené střeše v Bratislavě nebo o unikátní realizaci vinařství Lahofer, jehož poznávacím znamením je betonová vlna.

Vybíráme z aktuálního vydání:

REALIZACE

V Bratislavě mají úžasnou zelenou střechu světové úrovně. Pyšní se jí autobusové nádraží Mlynské Nivy ve středu slovenské metropole a nabízí skvělé možnosti trávení volného času.

Netradiční fasáda z odlehčené hliníkové kompozitní desky už zdobí různé objekty. Nás zaujala přístavba urgentního příjmu vídeňské Kliniky Landstraße, která byla realizována z materiálu značky PREFA.

REPORTÁŽ

Zájem o některá řemesla se podle Miroslava Weisze, ředitele Středního odborného učiliště stavebního Opava, zvedá. Ale jak zdůrazňuje v další reportáži o vzdělávání, pro výchovu budoucích řemeslníků je zapotřebí získat nejen firmy, ale i rodiče.

SERIÁLY

Za svým způsobem opravdu unikátní střechou se ve dvanáctém pokračování seriálu Unikátní střechy vydal Tomáš Svoboda na jižní Moravu. V Dobšicích u Znojma mají totiž betonovou střechu, která se doslova vlní nad vinicemi.

Kostely v Lánech a Stradovnicích jsou od sebe vzdáleny necelých třicet kilometrů, a přesto mají něco společného. Více o tom píše v dalším díle seriálu Vesnické kostely soudní znalec Ing. Antonín Parys.

TESAŘINA

Dřevěné krovy jsou úžasná učebnice.

Hovoří o tom Marek Matějek, zajímavé je, že se jako původně vystudovaný historik a teolog vrátil ke tradičním kořenům. Dnes se ve firmě Krovservis specializuje na záchranu a preventivní údržbu dřevěných konstrukcí.

Se dřevem lze pracovat i velmi moderně pomocí 3D skenování a počítačového zpracování krovu. Tímto způsobem postupovala firma SEMACZ při rekonstrukci Červeného kostela v Olomouci.

VELETRHY

Už za měsíc nás opět čeká veletrh Střechy Praha 2022, na kterém budeme konečně moci procházet všechny stánky, účastnit se zajímavých přednášek nebo se seznamovat s novými produkty. Právě veletrhem je inspirováno únorové vydání, ve kterém tak najdete i pozvánky na souběžné veletrhy Solar Praha, Řemeslo Praha a Festival dřeva a nářadí včetně tipů na zajímavosti a produktové novinky.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email