Střechy-Fasády-Izolace 3/2022: Izolatéři absolvovali první mistrovské zkoušky

7. 3. 2022

Březnové vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace je zaměřeno především na ploché a zelené střechy, ale opět v něm najdete i řadu dalších inspirativních článků, rozhovorů nebo reportáží.

Vybíráme z aktuálního vydání:

CECHY

Cech klempířů, tesařů a pokrývačů ČR

uspořádal koncem ledna ve spolupráci s odbornými firmami první Cechovní Mistrovské zkoušky izolatérů. Přinášíme informace nejen ze samotného velmi zajímavého průběhu zkoušek, kde uspělo 17 účastníků, ale také pohled a hodnocení jednoho z důležitých organizátorů celého zkušebního procesu – Ing. Marka Novotného.

REALIZACE

Slovenská strela

je vlak, který prošel důkladnou a náročnou rekonstrukcí. Proto si zaslouží nový depozitář. A získal depo přímo prestižní – v areálu kopřivnické automobilky Tatra Trucks – ověnčené prestižním celostátním titulem Stavba roku 2021.

REPORTÁŽ

Reportáž ze Střední školy stavební a dřevozpracující z Ostravy-Zábřehu popisuje realitu očima jejího ředitele Lukáše Šuberta. Příznivý vývoj populační křivky se podle jeho slov promítá i do zvýšeného zájmu o řemesla, a proto očekává, že se budou popularita a prestiž řemesel v budoucnu zvyšovat.

ROZHOVOR

Pěknou řádku let fungování, celkem 24, si připomíná renomovaná firma Pario z Hradce Králové. O tom, jaké to bylo, jaké to je a co bude dál, se v rozhovoru s kolegou Tomášem Svobodou zamýšlí jednatel firmy Miroslav Vízek.

SERIÁL

V dalším dílu seriálu Unikátní střechy tentokrát navštívíme Lednicko-valtický areál, který byl před 25 lety zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO.

Kostel sv. Martina ve Zlaté Olešnici potřebuje rekonstrukci. I o tom píše náš spolupracovník a člen redakční rady, soudní znalec Ing. Antonín Parys v dalším pokračování seriálu Vesnické kostely.

ZELENÉ STŘECHY

Tradičním tématem březnového vydání jsou vegetační neboli zelené střechy. Jejich počet i u nás neustále roste. I to je dobrá zpráva, stejně jako informace, že se kompetentní organizace – Svaz zakládání a údržby zeleně – zabývá otázkou, jak co nejlépe připravit kvalitní odborníky, kteří se o takové střechy budou adekvátně starat.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného, případně v online verzi na Digiport.cz nebo na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email