Střechy-Fasády-Izolace 4/2022: Jak využít solární energii či digitalizaci na střechách?

11. 4. 2022

Dubnové vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace je zaměřeno především na téma Solární energie, ale opět v něm najdete i řadu dalších inspirativních článků, rozhovorů nebo reportáží.

Vybíráme z aktuálního vydání:

CECHY

Ocenění Osobnost střechařského oboru převzal od organizátorů veletrhu Střechy Praha 2022 člen Cechu klempířů, tesařů a pokrývačů ČR Zdeněk Oravec, přednosta cechu na Ústecku. Přinášíme rozhovor nejen o tom, co pro něj toto prestižní ocenění, udělované za zásluhy o rozvoj řemesla, znamená.

Dalším ze zpovídaných v tomto vydání je cechmistr Cechu klempířů, tesařů a pokrývačů ČR Ivan Dvořák, který nastínil, co cech v letošním roce čeká.

REALIZACE

Jako dialog mezi dvěma rozdílnými stavbami pojali odborníci z firmy PREFA stavbu nové budovy v bezprostřední blízkosti památkově chráněného farního kostela sv. Štěpána ze 14. století v rakouském Sierningu. A je to dialog velmi zajímavý.

SERIÁL

Seriál Unikátní střechy pokračuje dalším dílem ve slovenské Skalici. Všímá si tentokrát rotundy, která je unikátní tvarem, atypickou pálenou krytinou, ale také zajímavým způsobem vyčištění historické střechy.

Soudní znalec Ing. Antonín Parys navštívil Rtyni v Podkrkonoší a napsal další díl seriálu Vesnické kostely. Odborným okem se podíval na dřevěnou zvonici a kostel sv. Jana Křtitele.

SOLÁRNÍ ENERGIE

Milan Smrž, předseda české národní sekce a viceprezident evropské asociace EUROSOLAR, se s námi podělil o poznatky z fotovoltaiky a rozebral její pozice u nás i v okolních státech.

Otázkám bezpečnosti a trvanlivosti hydroizolační vrstvy, tedy otázce zajištění jedné ze základních funkcí střešního pláště, se věnuje kolektiv autorů v článku nazvaném Dodatečná instalace fotovoltaických panelů na stávající plochou střechu z pohledu trvanlivosti hydroizolační vrstvy.

Vhodným textem k ústřednímu tématu je i digitalizace a její využití na střechách. Možnosti nejmodernějších inovací v tomto směru představí ve svém článku expert na digitalizaci z IT-firmy Meta IT Daniel Hutník.

VELETRHY

Nemůžeme v tomto čísle opomenout ani ohlédnutí za dlouho očekávanou akcí – veletrhem Střechy Praha 2022. Kromě hodnocení organizátorů přinášíme také anketu mezi vystavovateli a návštěvníky, která prezentuje jejich náhled na veletrh.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného, případně v online verzi na Digiport.cz nebo na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email