Střechy-Fasády-Izolace 5/2022: Přinášíme novinky (nejen) z oboru šikmých střech

4. 5. 2022

Květnové vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace je zaměřeno především na téma Šikmé střechy, ale opět v něm najdete i řadu dalších inspirativních článků, rozhovorů a reportáží.

Vybíráme z aktuálního vydání:

CECHY

Cech strechárov Slovenska letos oslavuje významné výročí

– čtvrtstoletí od svého založení. V rozhovoru s předsedou Ing. Eduardem Jamrichem vzpomínáme na významné okamžiky, hodnotíme činnost cechu a zamýšlíme se nad důležitou a aktuální problematikou současnosti.

REPORTÁŽ

Soutěže se zúčastnili také žáci Střední průmyslové školy stavební ve Valašském Meziříčí, kterou navštívil kolega Tomáš Svoboda a přinesl odtamtud zajímavou reportáž.

SERIÁL

Z jeho tvůrčí dílny pochází také další díl seriálu Unikátní střechy – tentokrát z Horního Údolí u Zlatých Hor, kde se místním nadšencům povedlo netradičně obnovit kapli sv. Anny.

Další díl seriálu Vesnické kostely nás zavede do okresu Beroun. Autor seriálu Ing. Antonín Parys se tentokrát zaměřil na dva kostely v obci Žebráku.

SLOVO ODBORNÍKA

Jistě velmi čtivý bude článek kolektivu autorů pod názvem Zajímavá rekonstrukce terasy objektu pavilonu EXPO 58. Odborníky určitě zaujme zejména popis navrhovaného technického řešení a dokumentace postupu provádění stavebních prací.

Zaujme určitě také první díl Analýzy poměrů v prostředí provětrávané mezery v zimním období dvouplášťové fasádní konstrukce s velkoplošným obkladem, který zpracoval Ing. Miloš Rehberger z Fakulty architektury ČVUT, Ústavu stavitelství I.

VÝSTAVY

V průběhu dubna se uskutečnilo několik stavebních výstav. Z té slovenské CONECO
A RACIOENERGIA v Bratislavské Inchebě přinášíme anketu, ze které je zřejmé, že se
lidé chtějí setkávat osobně. Nechybí však také vize účastníků, kteří už mají řadu výstav za sebou.

V Brně na výstavišti jsme se zaměřili spíše na celostátní vyvrcholení řemeslné soutěže žáků středních odborných škol. Kromě vyhlášení výsledků přinášíme také hodnocení práce mladých řemeslníků cechmistrem Ivanem Dvořákem z Cechu klempířů, tesařů a pokrývačů, spolku, který soutěž pořádal.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného, případně v online verzi na Digiport.cz nebo na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email