Střechy-Fasády-Izolace 6/2022: Tradiční témata doplňuje nový seriál

3. 6. 2022

Červnové vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace je zaměřeno na téma Klempířina a Plechové střechy, ale opět v něm najdete i řadu dalších inspirativních článků, rozhovorů a reportáží. Například nový seriál o historii střešních krytin.

Vybíráme z aktuálního vydání:

CECHY

Posledním přednostou Cechu klempířů, tesařů a pokrývačů ČR, kterého jsme v našem časopise ještě nepředstavili, byl Pavel Loupanec ze Zlínského regionu. Potkali jsme se v Brně na výstavišti a článek o něm, jeho profesních radostech a starostech, ale i o jeho koníčcích si můžete přečíst v tomto čísle.

KLEMPÍŘINA

Rekonstrukce se dočkal věžový vodojem v Ohrazenicích u Turnova. Stal se tak chloubou nejen této obce, která má něco přes tisíc obyvatel, ale také všech, kdo se na rekonstrukci vodojemu podíleli. Technické řešení opláštění koule vodojemu o průměru 8 metrů v článku důkladně popisuje Ing. Martin Link ze společnosti Rheinzink ČR.

ROZHOVOR

V Jaroměři se výuce učňovských oborů věnují už od roku 1886.

Kolega Tomáš Svoboda se zúčastnil odložených oslav 135. výročí založení tamní Střední školy řemeslné i dne otevřených dveří a hovořil s jejím ředitelem Petrem Valáškem.

 

SERIÁL

Seriál Unikátní střechy pokračuje v 16. dílu zajímavým článkem o pevnosti Josefov v okrese Náchod v Královéhradeckém kraji.

Naopak nově zahajujeme seriál Poklady z muzea. A to ve spolupráci s Tegulariem Richarda Mlýnka z Opavy, majitelem opravdu unikátní sbírky střešních krytin. První díl se jmenuje Odpočinkové tašky reprezentují cihlářské umění.

Dalším seriálem, který si na našich stránkách už získal svoji oblibu, jsou Vesnické kostely, kterým se věnuje náš spolupracovník a soudní znalec Ing. Antonín Parys. Tentokrát se zaměřil na Velké Hamry na severu Čech a tamější kostel sv. Václava.

SLOVO ODBORNÍKA

Analýza, která nahlíží pod povrch dvouplášťové konstrukce obvodového pláště s provětrávanou mezerou

, zaujala spoustu čtenářů. Jistě si nenechají ujít ani její dokončení v podání Ing. Miloše Rehbengera z Fakulty architektury ČVUT, Ústavu stavitelství.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného, případně v online verzi na Digiport.cz nebo na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email