Střechy-Fasády-Izolace 7-8/2022: Letní exkurze po střechách doma i v zahraničí

12. 7. 2022

V letním vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace opět najdete řadu inspirativních článků, rozhovorů a reportáží.

Vybíráme z aktuálního vydání:

IZOLACE

O historii izolací v České republice píše renomovaný autor a znalec v oboru doc. Ing. Marek Novotný, P.hD.

Další odborný článek, jehož autorem je pro změnu Ing. Petr Skalský, pojednává o střešním plášti s vegetační nástavbou.

KLEMPÍŘINA

Soutěž firmy Rheinzink

si klade za cíl ocenit kvalitní řemeslníky. V letošním devátém ročníku už známe vítězné objekty a jejich realizátory za uplynulý rok a vy si jejich fotografie můžete prohlédnout na stránkách našeho časopisu. Kromě toho byl vyhlášen nový ročník, jubilejní desátý, pro práce realizované v roce 2022.

LEGISLATIVA

Důležitým tématem, které ovlivňuje stavební profese, je novela stavebního zákona. Návrh té poslední podle odborníků ke slibovanému zjednodušení nepovede. Více se dočtete v komentáři jednoho z právníků Frank Bold Advokátů.

REKONSTRUKCE

Výškový dům v Ostravě nazvaný vzhledem ke své fasádě Černá perla je dalším příkladem bruselského stylu, který se vrací do života, i když v pozměněném využití.

 

 

REPORTÁŽ

Již tradičně se v našem časopise věnujeme školství. Tentokrát se podíváme do Střední odborné školy Jarov, která zaznamenává konečně vzestup řemesel. V dalším článku pak přinášíme i pohled na to, jak vypadá odborné školství v zemích na západ od nás.

SERIÁL

Unikátní střechy lze najít i za hranicemi naší vlasti. Jednou z takových je i střecha baziliky Matky Boží Bolestné Královny Polska v polském městečku Licheň Starý.

Další díl seriálu Vesnické kostely soudního znalce Ing. Antonína Paryse porovnává stav kostelů a kaple v Rokytnici nad Jizerou.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného, případně v online verzi na Digiport.cz nebo na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email