Střechy-Fasády-Izolace 9/2022: Představujeme Mistrovská díla i novinky z praxe

2. 9. 2022

V zářijovém vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace opět najdete řadu inspirativních článků, rozhovorů a reportáží.

Vybíráme z aktuálního vydání:

CECHY

Cech klempířů, pokrývačů a tesařů, spolek, pořádá pravidelně soutěž Mistrovské dílo. Oceňuje v ní díla tradičních střechařských řemesel, která nejen z hlediska kvality vyčnívají, ale také dokládají špičkovou kvalitu práce členů cechu. V tomto čísle se můžete seznámit s pracemi opravdu těch nejlepších. A tentokrát jsou mezi nimi i nečlenové.

KLEMPÍŘINA

Za svou precizní práci si obdiv určitě zaslouží také brněnský klempíř Lukáš Kilinger. Zakládá si zejména na práci s detaily, která vyžaduje odbornost a trpělivost.

REPORTÁŽ

Dobrou prací se může jistě pochlubit také Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, kam se můžete prostřednictvím reportáže také pomyslně podívat.

SERIÁL

V dalším pokračování seriálu Unikátní střechy jsme se zaměřili na nedávno dokončenou rekonstrukci známého ostravského bytového komplexu Oblouk, který je jednou z nejznámějších tuzemských staveb z éry socialistického realismu neboli Sorely v architektuře.

Kvality si už tradičně všímá ve své pouti po prohlídkách starých kostelů Ing. Antonín Parys. Tentokrát se vydal do Rovenska pod Troskami.

VEGETAČNÍ STŘECHY

Odborníci jistě ocení také druhou část článku Ing. Petra Skalského s názvem Vegetační nadstavba v souvrství střešní zahrady.

ZE SVĚTA

Věříme, že také vy, milí čtenáři, při svých cestách doma či v zahraničí obdivujete dobře odvedenou práci či třeba tradiční stavební postupy u nás nevídané. Takovým příkladem jsou určitě stavby a střechy na Islandu, jak je ve své reportáži zachytil slovem i obrazem doc. Ing. Marek Novotný.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného, případně v online verzi na Digiport.cz nebo na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email