Střechy-Fasády-Izolace 10/2022: Tématem vydání jsou fasády a tepelné izolace

3. 10. 2022

V říjnovém vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace opět najdete řadu inspirativních článků, rozhovorů a reportáží.

Vybíráme z aktuálního vydání:

FASÁDY

Určitě vás zaujme příběh vsetínské firmy H&B delta, a to zejména patnáct let trvající proces od výroby klempířských prvků pro střechy a lehké obvodové pláště budov až k dnes vyráběným designovým fasádám.

Zajímavou fasádu z panelů na bázi dřeva popisuje další článek, ve kterém se jedná o budovu Střední odborné školy – Centra odborné přípravy a Gymnázia v ulici Českobrodské v Praze. Zrekonstruována byla systémem plně prefabrikovaného lehkého obvodového pláště Envilop.

Jistě zaujme i článek o precizní rekonstrukci výškové budovy z 50. let minulého století v moderním pojetí podle projektů pražské architektonické kanceláře VYŠEHRAD atelier. Ta vsadila na odolnou fasádu z hliníku.

O fasádách pojednává i srovnání Asociace výrobců minerální izolace. Zabývá se otázkou, zda zateplit dům termoizolačními cihlami, anebo fasádním zateplením.

REKONSTRUKCE

Poutavý příběh má léčebný dům Machnáč v Trenčianských Teplicích, projektovaný v 30. letech minulého století známým architektem Jaromírem Krejcarem. Po mnoha letech se „prochátral“ doslova do žalostného stavu, což nedalo spát odborníkům. Založili neziskovou společnost a spojili síly s radnicí lázeňského města ve snaze zachránit tento skvost.

SERIÁL

V rubrice Unikátní střechy se tentokrát podíváme do hlavního města sousedního Německa – do Berlína – a věřte, je na co se dívat.

Zanedbaný stav sakrálních staveb v obci Loukově si v rámci rubriky Vesnické kostely vzal na paškál náš stálý spolupracovník Ing. Antonín Parys.

Seriál Poklady z muzea, který vychází z bohaté sbírky střešních krytin pana Richarda Mlýnka, se zaměřil (nejen) na dávné předchůdce pálených tašek. Těmi byly tegula a imbrex.

SOUTĚŽ

Nesmíme zapomenout ani na Memoriál Antonína Fajkoše, což je 12. ročník oblíbené soutěže pro studenty vysokých škol v České a Slovenské republice. Soutěžní práce spolu s vyplněnou přihláškou je nutné zaslat už do 15. listopadu.

VÝSTAVY

Z aktuálních akcí přinášíme reportáž z nedávno skončeného veletrhu For Arch, ale zároveň zveme i na další odborné akce – jakými jsou v lednu 2023 plánovaná INFOTHERMA v Ostravě, či konference IZOLACE 2023, kterou pořadatelé plánují na únor 2023.


Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného, případně v online verzi na Digiport.cz nebo na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email