Střechy Praha 2022 naživo, na výstavišti a v tradičním termínu

24. 11. 2021

V těchto dnech probíhá intenzivní příprava 23. ročníku odborného stavebního veletrhu Střechy Praha. Termín konání je 10. až 12. února 2022 tak, jak byli všichni zvyklí – na počátku sezony, osobně, naživo, na výstavišti v Praze-Letňanech, v souběhu s veletrhy Solar Praha a Řemeslo Praha.

Raději zdůrazňujeme, že se jedná o „kamenný“ tradiční veletrh na výstavišti. Letos totiž proběhl v důsledku pandemie veletrh virtuálně. Proto je možné chysta­ný klasický 23. ročník považovat i za první. První pocovidový. Pevně věříme, že proběhne plnohodnotný tradiční svátek všech střechařů s bohatým doprovodným programem, na který se všichni již velmi těší.

Ve své historii se veletrh Střechy Praha musel už vícekrát vyrovnávat s nelehkými situacemi (například s požárem výstavní haly), ale vždy se podařilo vůlí všech zúčastněných problémy vyřešit. Stejně tak i nyní věříme v sílu specializované akce, v tradici oborově čistého veletrhu s velkou koupěschopností zákazníků a přátelskou atmosférou, kde se lidé znají a rádi se vidí, i když jsou to konkurenti. Jsme přesvědčeni, že smysl a hlavní význam veletrhu – osobně se potkávat a domlouvat obchody, těšit se na zájem návštěvníků, těšit se na lidi ze stejného oboru a upevňovat dlouhodobé vztahy – zůstane i v době pocovidové.

Jednou z pozitivních věcí, které na návštěvníky čekají, je množství produktových novinek. Vystavovatelé avizují představení nových výrobků, technologií i služeb ve větší míře než kdykoli jindy, což je vynikající zpráva pro odborníky i širokou veřejnost. Firmy nezahálely, a nadcházející ročník tedy přinese spoustu nového, včetně žhavých témat v rámci doprovodných programů.

Výborná zpráva je fakt, že náš dlouhodobý partner, společnost A.W.A.L., připravuje další ročník konference Izolace, tentokrát na téma „Konstrukční detaily v obálce staveb“. Letos musela konference proběhnout pouze distančně formou webináře. Proto s radostí a v očekávání návratu k normálu dovolte pozvat Vás na tuto prestižní akci, která proběhne hned první veletržní den.

Zprostředkujeme dění kolem nového stavebního zákona a též výzvy NZÚ 2021-2030. Připravena jsou nová veletržní témata. Téma zadržování a využití dešťové vody, které úzce souvisí s problematikou zelených střech, se bude řešit na stáncích, v rámci Fóra 2022 i v rozsáhlých poradenských centrech na veletrhu. Souběžný veletrh Solar Praha se mimo jiné bude věnovat novým programům na podporu výstavby solárních elektráren. A rovněž neopomeneme postupující proces digitalizace ve střechách a řemesle, který bude prezentován v rámci třetího ročníku Festivalu dřeva a nářadí.

Novinkou bude již výše zmíněné Fórum 2022 s podtitulem Modrozelená infrastruktura, které naváže na zvýrazněná témata veletrhu. Fórum připravujeme ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků.

Zásoby surové vody se neustále zmenšují. Její zdroje, možnosti jejího zachycení v místě spadu a následná akumulace se tak stávají problémem, který je nutné řešit nejen v rámci budovy a přilehlého pozemku, ale i v rozsahu krajiny. Hledají se možnosti zlepšení současného stavu, jako jsou koncepce napodobení přirozeného vodního cyklu pomocí přírodních prvků, které umožňují vodu vsakovat, čistit, odpařovat nebo zdržet co nejblíže jejímu zdroji – tzv. Modrozelená infrastruktura.

Staňte se součástí této prestižní akce! Těšíme se s Vámi na viděnou osobně na výstavišti!

Za pořadatelský tým veletrhu Střechy Praha

Ing. Jitka Šefránková

www.strechy-praha.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email