Tubusový světlovod SUNIZER SUPERGLASS 3D

14. 3. 2018

První světlovod se zvýšenou odolností vůči přírodním živlům i proti vandalismu…

Zcela nový unikátní systém horní prosvětlovací kopule tubusového světlovodu SUNIZER umožní zvýšenou odolnost proti přírodním živlům i lidskému vandalismu. Tato část světlovodu umístěná na střeše je nejvíce zatížena vnějšími vlivy, proto vyžaduje zvýšenou pozornost. Originální systém vypouklého vícevrstvého skla s proloženou bezpečnostní folií nejen zvýší odolnost světlovodu vůči extrémnímu počasí, ale zajistí i větší bezpečnost celého systému. Celý tubusový světlovod pak má nesrovnatelně vyšší životnost oproti systémům s běžnými plastovými kopulemi, resp. běžným zasklením.

Technické unikum

Tubusový světlovod SUNIZER je obohacen o unikátní kopuli SuperGlass, která je vyráběná, kde jinde než v sklářském ráji, tj. v České republice. Jedná se o speciální technologii výroby, která zajistí díky vypouklému tvaru maximální příjem slunečních paprsků a jasů z oblohy.

Díky použitému extra čirému sklu jsou ztráty světla prostupem minimalizovány. Vložená bezpečnostní folie nejenže zvýší rázovou odolnost více vrstev skla podobně jako speciální bezpečnostní skla, ale současně i zvýší bezpečnost pod světlovodem, protože nehrozí pád střepů. Toto speciálně tvarované sklo Clear vision (tl. 4,0-1,6-4,0 mm), vsazené jak jinak než do nerezového rámu, zajistí životnost na mnoho desetiletí, a to i při velmi extrémním počasí, které se v poslední době objevuje čím dál častěji.

Vzhledem k vyvážené konstrukci a použitým materiálům není zatížení světlovodu větší než pár kilogramů (zhruba 5 až 7 kg) proti běžným systémům.

U kombinace nerezového rámu a vícevrstvého bezpečnostního skla lze hovořit až o extrémní životnosti. Základní záruka je 10 let a je ji možné po splnění zvláštních podmínek ještě prodloužit.

Estetické řešení

Vypouklé sklo SuperGlass působí velice elegantně, zvyšuje účinnost systému a současně zvyšuje samočistící efekt. Prakticky jakýkoliv slabý déšť hladké plochy omyje a zanechá povrch čistý. Důmyslně zvolený rádius zaoblení umožní lepší přísun slunečních paprsků do systému světlovodu, a přitom současně neohrozí decentní až čistý vzhled prvku na střeše. Kdo by chtěl mít na liniově hladké střeše nějaké nevzhledné vypouklé kopule.

Jako výrobce celého systému SUNIZER poskytuje firma ABC Brno kompletní servis od výroby jednotlivých dílů, jejich CAD detaily, návrhy systémových řešení až po technický servis přímo na stavbě. CAD detaily jsou k dispozici v knihovnách pro ArchiCAD a Revit.

Umí řešit vzduchotěsnost, parotěsnost, požární odolnost i velmi vysoké tepelně izolační vlastnosti světlovodů nejen pro nízkoenergetické, ale i pro pasivní domy. Nejsou jim cizí ani atypická řešení ušitá doslova na míru zákazníkům. Díky centrále umístěné v Brně zajistí servis po celé ČR a SR.

Tento ryze český výrobek měl na veletrhu Střechy Praha 2018 světovou premiéru. Dokázal spojení zručnosti českých sklářů, architektonického přínosu pro střechy a technické dokonalosti a za to byl odměněn od odborné poroty hlavní cenou veletrhu – Zlatou taškou 2018.

Ing. Radim Otýpka, ABC American Bohemian Corporation, s. r. o.

www.abcweb.cz

Komerční sdělení

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email