Upevnění skladby ploché střechy nezávislé na přesazích hydroizolace

19. 3. 2024

Stavíte nebo rekonstruujete či plánujete plochou, obloukovou anebo vegetační střechu? Chcete na ní mít neporušenou hydroizolační fólii? Kotvíte do problémového podkladu, jako je žebírkový panel či tenká nosná konstrukce? Navrhujete střechu vysoké budovy se zvýšeným sáním větru? Hledáte úspory v projektu střechy? Chcete mít bezpečně zaizolovanou atiku?

Ano? Na tyto požadavky je odpovědí systém kotvení Isoweld. Systémem mechanického kotvení v ploše střechy s indukční technologií Isoweld máte vše vyřešeno.

S indukčním systémem Isoweld můžete použít teleskopické kotvení tepelné izolace a přivaření hydroizolační fólie v ploše střechy. A to bez hrozby jejího protržení nebo prošlápnutí. Bezpečně, bez poškození a bez následného zatékání. 

Jak? S úsporou!

 • Uspoříte hydroizolační fólii, snížíte její odpad, počty přířezů při pokládce a šířku přesahů.
 • Svařujete výrazně méně přesahů, a navíc tím snižujete riziko chyb.
 • S mnohem nižším počtem kotevních prvků.
 • Kotvení v ploše je nezávislé na směru vlny trapézového plechu.
 • Není třeba samostatně kotvit tepelnou izolaci.
 • Kotvy osadíte přesně do požadovaných míst v nosné konstrukci.
 • Snadněji a rychleji vyřešíte komplikované detaily na střeše (atiky, světlíky…).
 • Indukční přístroj si můžete jednoduše zapůjčit u firmy SFS Group CZ.
 • K dispozici je i ruční induktor pro svary v detailech střechy.
 • Kompletní systém Isoweld je hospodárné a udržitelné řešení kotvení skladby ploché střechy.

Kolik českých korun se systémem Isoweld ušetříte?

Porovnali jsme klasické kotvení v přesahu s kotvením v ploše Isoweld u střechy plochy 5 000 m2, která byla realizována a kotvena do trapézového plechu. Při propočtu se prokázalo, že při kotvení v ploše úspory na hydroizolaci, práci a kotevních prvcích výrazně převládly nad systémem kotvení v přesahu. Výsledkem je v tomto případě úspora 176 000 Kč – významné snížení celkových nákladů se systémem Isoweld.

Co můžete se systémem Isoweld očekávat?

Nejen výrobky, ale i pomoc s technickou přípravou
Naši technici vám pomohou s výpočtem kotevního plánu na základě výtažných zkoušek, s návrhem systému kotvení i s poradenstvím na stavbě. Zaškolení obsluhy pro práci s indukčním přístrojem je samozřejmostí.

Mechanické kotvení tepelné izolace a následné upevnění hydroizolační fólie
Tepelnou izolaci kotvíte nezávisle na hydroizolační fólii. Po rozbalení široké role hydroizolace můžete ihned svářet přesahy, a tím rychleji zajistit vodotěsnost pláště. Pohodlně, za pomoci indukčního přístroje, upevníte hydroizolaci k nosnému podkladu střechy. Jste zcela bez starostí, jak vychází kotvení fólie po upevnění tepelné izolace.

Kotvení povlakových hydroizolací v ploše střechy
Svařování hydroizolačních fólií z PVC, TPO, EPDM máme vyzkoušeno s indukčním systémem Isoweld pro všechny světové výrobce povlakových hydroizolací.

Žádná perforace hydroizolace
Střecha je utěsněná okamžitě po svaření hydroizolace a s mnohem kratší délkou svarů.

Komplikované detaily a problematické nosné konstrukce vyřešíte snadno
Kotvy zaměříte přesně do požadovaných míst v nosné konstrukci. Nezaskočí vás betonová žebra rastru vylehčeného stropu, žebírkový panel, dřevěné vaznice, příliš tenká nosná konstrukce nebo složitá atika.

Efektivnější organizace práce, pohodlnější pro izolatéry
Pracovní postup kotvení v ploše vám umožní efektivnější a přehlednější organizaci prací na střeše. Práce ve vzpřímené poloze je pro izolatéry pohodlnější a méně náročná.

Půjčení stroje a zaškolení obsluhy
Zapůjčení indukčního přístroje nabízíme pro smluvní partnery zdarma, včetně zaškolení obsluhy pro jednoduché použití. Při kalibraci nastavíte druh, tloušťku i počet vrstev fólie. Přístroj eviduje počet svarů kotevních prvků, takže máte dohled nejen nad postupem prací, ale i možné porovnání s kotevním plánem.

Co znamená kotvení v ploše v systému Isoweld pro vaši střechu?

 • Spolehlivé upevnění, jehož kvalitu zajišťuje automatický přístroj Isoweld.
 • Upevnění hydroizolace bez její perforace.
 • Rovnoměrné přenášení zatížení z namáhané hydroizolace do talířové podložky.
 • Systém Isoweld je plně certifikovaný pojišťovnami podle FM Global.

Zkušenosti montážní firmy – Martin Polášek, MÜPO, spol. s r.o., realizace střech a fasád:
„S indukční technologií kotvení v ploše můžu optimalizovat náklady na práci mých montážníků. Způsob pokládky mi dovoluje, abych snížil dobu, po kterou jsou kvalifikovanější pracovníci na jedné stavbě. Díky výpočtu potřebného počtu kotev a kotevnímu plánu se také snižuje riziko toho, že se na střeše fólie utrhne. A navíc mě baví progresivní novinky a posouvání mého řemesla dál.“

Komerční sdělení SFS Group CZ, s.r.o.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email