V pondělí 3. prosince se uzavírají přihlášky do soutěže Pasivní dům 2018

21. 11. 2018

Stavitelé nebo majitelé moderních úsporných novostaveb, letos poprvé i rekonstrukcí, se mohou do 3. prosince zdarma přihlásit do soutěžní přehlídky PASIVNÍ DŮM 2018.

Organizátoři soutěže hledají a oceňují nejzajímavější domy na území ČR v pasivním či nulovém standardu, ale i další stavby s velmi nízkou energetickou náročností, u rekonstrukcí splňující požadavky programu Nová zelená úsporám.

Novostavba i změna stavby musí splnit podmínku kolaudace v letech 2010 – 2018, energetickou třídu B a lepší.  Odborná porota hodnotí architekturu, konstrukční, technické, technologické řešení budovy a další parametry. Přihlášená budova bude automaticky zařazena do soutěže E.ON Energy Globe Award 2019.

Ocenění a odměny soutěžícím

V kategorii Novostaveb budou uděleny čtyři ceny, v kategorii Rekonstrukcí ocení porotci tři objekty. Hlasování veřejnosti od 17. 12. bude ze všech soutěžících domů a v každé kategorii bude udělena cena pro hlasující.

Mezi odměnami jsou zajímavá finanční ocenění, hodnotné věcné ceny do domu (řídící systém Haidy, chytré osvětlení), víkendové pobyty v pasivním domě v Českém ráji, půjčení elektromobilu na víkend nebo mobil.

Všichni soutěžící získají zlevněné vstupenky na veletrh FOR PASIV a VIP kartu na celoroční vstup do areálu PVA.

Vyhlašovatelem soutěže je Státní fond životního prostředí České republiky a společnost ABF ve spolupráci s Centrem pasivního domu. Podrobné podmínky přihlášení najdete na webu: www.pasivni-dum.cz.

Zdroj: tisková zpráva Centra pasivního domu

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email