Wienerberger obnovuje výrobu v tuzemských závodech

29. 2. 2024

Po zimní odstávce spojené s technologickými inovacemi a údržbou vrací společnost Wienerberger zpět do provozu osm z deseti závodů na pálené výrobky.

Bez přerušení i nadále běží provoz v Cihelně Kinský v Kostelci nad Orlicí, kde bylo loni proinvestováno přes 100 milionů korun do linky na výrobu broušených cihel. Naopak v režimu dlouhodobé odstávky z důvodu snížení poptávky setrvá závod v Týně nad Vltavou. Od ledna firma postupně spouští závody v Hranicích, Stodu, Holicích a Jezernici. V březnu plánuje obnovit výrobu v Ledčicích, Šlapanicích a Řepově. Závod Novosedly čeká začátek výroby v dubnu.

„Naší vizí je plně automatizovat výrobní procesy. Mezi nejnovější investice spojené s filozofií průmyslu 4.0 patří přeinstalace nového řídicího systému výrobní linky pro zajištění digitalizace výrobních procesů v závodě Stod. Ve Šlapanicích proběhla instalace robotické linky s kamerovým systémem pro online vyhodnocování kvality výrobků. Tyto kroky povedou k zajištění maximální kvality dodávaných výrobků,” uvedl výrobní ředitel a jednatel společnosti Wienerberger Vlastimil Cech s tím, že firma nadále zodpovědně přistupuje k udržitelnosti, přírodě i k dekarbonizaci výroby.

V rámci dekarbonizační strategie investovala během odstávky další stovky milionů korun do nových technologií v závodě v Holicích. Ve srovnání s rokem 2023 jde Wienerberger do letošního roku s pozitivnějším výhledem. Očekává pozvolný růst a opětovné „rozhýbání“ stavebního trhu.

(red), foto: závod Jezernice (Wienerberger, s.r.o.)

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email