H&B delta investovala do modernizace výrobního areálu

20. 2. 2024

Vsetínská firma H&B delta, s.r.o., dokončila rozsáhlou dostavbu svého výrobního areálu v místní části Bobrky, která představuje klíčový milník v jejím dlouhodobém rozvoji. Investice ve výši 105 milionů korun umožnila nejen rozšířit kapacity, ale také vytvořit prostor pro inovace a experimenty.

V první polovině roku 2024 bude pro odbornou veřejnost spuštěna na střeše nové výrobní haly experimentální střecha, která je věnovaná několika klíčovým oblastem udržitelného rozvoje. Jako součást inovačního přístupu budou prezentovány vzorky odvětrávaných a zelených fasád a tradiční i méně používané materiály různých typů klasických i zelených střech. Kromě toho budou na střeše instalovány různé druhy fotovoltaických elektráren, u kterých bude ve spolupráci s výrobci a vybranými vysokými školami zkoumána jejich efektivita.

Provoz nových částí výrobního závodu byl 8. ledna 2024 odstartován slavnostním otevřením za účasti zástupců města Vsetína a realizačních firem. Generálním dodavatelem byla vsetínská firma TM Stav, spol. s r. o., která stavbu realizovala podle projektu valašskomeziříčské projekční kanceláře TEEN engineering, s.r.o. Dostavba výrobního areálu firmy, která je předním hráčem v oblasti odvětraných fasád a specialistou na střechy a fasády s širokou nabídkou služeb a více než třicetiletou zkušeností, přináší nejen moderní a efektivní prostředí, příležitosti pro inovace a rozvoj, ale také nová pracovní místa v regionu.

(red), foto: archiv firmy H&B delta, s.r.o.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email