Školení pro klempíře dává možnost profesního růstu

7. 2. 2024

V prvních lednových dnech letošního roku proběhlo školení klempířů A, pořádané společností RHEINZINK spolu se školicím klempířem panem Štefanem Mitašem. Školení tradičně probíhá ve spolupráci se SOŠ a SOU Vocelova v Hradci Králové. Letos nás přivítaly nově rekonstruované dílny i zázemí školy.

Náplní školení RHEINZINK je klempířská práce od základů techniky krytí na drážku až po speciální systémy a detaily. Semináře jsou zaměřeny na praktickou práci s materiálem. Důraz klademe na základy techniky krytí na drážku a pájení, skladbu a konstrukce střech, konstrukční doporučení, řešení klempířských detailů, rozvržení střechy, krytinových pásů, profilů a panelů. Při školení má každý účastník k dispozici vlastní stůl s nářadím, materiál určený ke zpracování a dřevěné modely pro oplechování.

Teoretická část školení je vždy jednoduchá a srozumitelná. Účastníci získali díky přednáškám Jiřího Suchánka a Miroslava Komzaly základní informace o zásadách zpracování materiálu. Praktická část probíhá za podmínek blízkých praxi. Všichni letošní účastníci byli mimořádně zruční a měli opravdový zájem o nové znalosti. Výsledky tomu odpovídaly a všem našim absolventům blahopřejeme! Přejeme všem hodně zdaru v další práci, a i nadále rádi poskytneme podporu při řešení konkrétních detailů konzultací či přímo na stavbě.

Nakonec bych ráda zmínila zpětnou vazbu jednoho z účastníků školení, pana Ondřeje Kluky od Jindřichova Hradce, která nám udělala opravdovou radost: „Děkuji celému vašemu týmu za pomoc při učení se, poznávání daných detailů a celé problematiky okolo titanzinku Rheinzink. Byl to pro mne cenný profesní týden a vlastně i taková aktivní dovolená, při které jsem si já a myslím si, že i spousta zúčastněných, vyčistili hlavu od denních starostí, zároveň si vyměnili zkušenosti a pomohli si vzájemně porozumět dané věci. Moc díky vám a všem zúčastněným z vaší firmy, takhle by to podle mne mělo vypadat.“

Ing. Petra Knyplová, foto: RHEINZINK ČR, s.r.o.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email