Zaujalo nás: Česká firma roku 2019 dělá i designová zastřešení

16. 1. 2020

Na slavnostním galavečeru na pražském Žofíně byli v prosinci loňského roku vyhlášeni vítězové podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku a Moneta Živnostník roku. Vítězná firma mmcité1 se věnuje především navrhování a výrobě městského mobiliáře.

Když v roce 1992 vyhlásilo město Zlín soutěž na městský mobiliář, společným návrhem ji vyhráli dva studenti zlínského ateliéru designu Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Jejich návrhy tehdy ale nikdo neuměl vyrobit. Založili proto vlastní firmu, aby mohli dohlížet na realizaci svých nápadů a vysílat je do světa. Mezi výrobky firmy, jejíž sídlo i výrobní závod je v Bílovicích u Uherského Hradiště, patří lavičky, odpadkové koše, stojany na kola, zahrazovací sloupky nebo zábradlí. Jsou k vidění v evropských velkoměstech, jako je Praha, Londýn, Kodaň, Budapešť, na mezinárodním letišti Charlese de Gaulla v Paříži, nebo v americkém Silicon Valley. „V péči o naše zákazníky klademe důraz na kvalitu produktu, odbornost a jistotu termínu dodání,“ uvedl předseda představenstva vítězné společnosti mmcité Aleš Bakoš (na fotografii vpravo).

 
Společnosti se daří plynule růst, postupně vstoupila na slovenský trh, následně do zbývajících zemí V4. Dnes fungují i mimo Evropu, mají pobočku například v Brazílii, Mexiku a nejnověji ve Spojených státech amerických. „My máme filozofii, se kterou jsme se prosadili v Česku, a to je veliký tlak na design, na kvalitu, aby výrobky byly jednak hezké, ale samozřejmě funkční. A s touto filozofií se nám podařilo prosadit se i v zahraničí,“ doplnil Aleš Bakoš.
 
 
Příkladem realizovaného projektu firmy mmcité z oblasti zastřešení veřejných prostor může být terminál dálkových linek v Nitře, kde byl zvolen netradiční koncept, souvislé zastřešení. Cestující jsou tak dobře chráněni před nepřízní počasí. Důvodem, proč tento typ zastřešení není k vidění častěji, je nutnost vyřešit řadu technických problémů, například odvodnění nebo statiku. V kreativním studiu designcité+ našli řešení a současně vznikl aditivní princip, díky kterému lze souvisle zastřešit libovolně velkou plochu.

Zdroj: web soutěže Firma roku a archiweb.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email