Připravujeme: Společnost Kingspan chce být jedničkou v Česku i v Evropě

11. 12. 2019

Přibližně 4 miliony metrů čtverečních střešních a fasádních sendvičových panelů ročně vyprodukuje výrobní závod společnosti Kingspan v Hradci Králové. Tamní Divize izolačních panelů je součástí nadnárodní skupiny, která na východě Čech působí od roku 1998. Závodem, ve kterém pracuje 450 zaměstnanců, nás provedl obchodní ředitel pro Českou republiku Martin Zaoral.

Skupina Kingspan, která původně vznikla v 70. letech v Irsku a následně se rozšířila po celém světě, kde má kolem 12 tisíc zaměstnanců, realizovala akvizici již existujícího závodu v Hradci Králové jako svoji vůbec první v kontinentální Evropě. Za více než dvacet let se výrobní zázemí rozrostlo o nové linky, zvýšily se kapacity i prodeje samotných panelů, které míří primárně na německý trh tvořící až 70 % odbytu. Další část jde nejen na český trh, ale i na Slovensko, do Rakouska či do Švýcarska.

Závod má celkem tři výrobní linky, které produkují střešní a fasádní panely za použití dvou typů izolačních pěn, které Kingspan obchodně označuje IPN a QuadCore, což je nejnovější generace pěny s hodnotou součinitele tepelné vodivosti 0,018 W/m2K. „V roce 2011 vyhlásil Kingspan program Net Zero Energy. Jeho cílem je dosáhnout do roku 2020 toho, aby veškerá energie nutná na provoz výrobních závodů byla z obnovitelných zdrojů. Děláme vše proto, abychom tento cíl splnili. Izolační jádro Quadcore je jedním z výrobků, který nejen nám pomáhá v boji se snížením vlivu naší činnosti na životní prostředí,“ řekl Martin Zaoral.

Celou reportáž z výrobního závodu společnosti Kingspan si budete moci přečíst v lednovém vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace, který lze objednat formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email