Zaujalo nás: Hliníková krytina Comax Vlnka na scéně Státní opery

Součástí pestrého dění v oboru střech se nedávno stal také příběh o tom, jak se hliníková krytina Comax Vlnka dostala z Velvar až na hlavní scénu Státní opery Národního divadla a sehrála svou roli v opeře Lady Macbeth Mcenského újezdu.

Jak uvedli zástupci značky Střechy COMAX, poptávka na výrobu inscenačního dílu zněla na 100 m2 kvalitního vlnitého trapézového plechu v hliníkovém provedení a přírodním materiálu.

Řešením se stala hliníková Comax Vlnka 27/115 s tloušťkou materiálu 0,60 mm a efektivní šířkou 1040 mm v přírodním nelakovaném provedení, která dokonale splnila představu zákazníka. Výroba a doprava materiálu proběhla ve standardní lhůtě, a proto mohla být za deset dní vyložena v ateliéru Národního divadla, kde během léta prošla další úpravou do finální podoby inscenace.

„Nenechte se zmást designem zadní strany Vlnky, která je viditelně opálena, což vzniklo svařováním při stavbě konstrukce a jedná se o uměle vytvořenou pochmurnou stylizaci starého Ruska,“ uvedl marketingový specialista Martin Hora z divize Střechy COMAX.

Výsledkem je podle něj opravdu povedená vizáž točny symbolizující uzavřenost a nesvobodu. „Jsme rádi, že se poctivý český výrobek stal součástí Národního divadla, které považujeme za jeden z největších symbolů naší země,“ dodal zástupce českého výrobce kvalitních střešních krytin.