Zelená střecha na latě: Nový systém EUREKO GREEN

9. 5. 2024

Položit zeleň na plochou střechu není dnes už problém. Se sklonem převyšujícím 15° ale většinou komplikace nastanou. Řešení pro tyto šikmé zelené střechy přináší český výrobce střešních krytin novinkou EUREKO GREEN. Jedná se o jednoduchou skládanou střešní krytinu s vegetací, která se zavěšuje za latě stejně jako střešní tašky.

Tímto způsobem kotvení nevzniká tlak svahu na spodní část střešní konstrukce, a proto není nutná výstavba atikových zdí, ani jiných složitých zádržných systémů. Pokládku je možné realizovat běžnou pokrývačskou firmou. Je to však natolik jednoduché, že v případě menších objektů si EUREKO GREEN dokáže položit i laik.

Kromě funkce plnohodnotné střešní krytiny je však GREEN zároveň nosičem substrátu a extenzivní zelené střechy. Kladení tašek na střechu se provádí s již zapěstovanou rozchodníkovou směsí, takže zelená střecha je skutečně zelená ihned po položení. Konstrukce výrobku řeší také problém s nerovnoměrným zadržováním vody ve svahové části. V každém samostatném modulu je žebrování, díky kterému se akumuluje optimální množství vody. Přebytečná voda, kterou již není vegetační souvrství schopno zadržet, je odvedena drenážním otvorem přes odtokové kanály až do okapu. Krytina osázená vegetací je navíc pochozí, což usnadňuje její údržbu.

EUREKO GREEN je vyrobený z nezávadného recyklovaného plastu, který odolává mrazu, krupobití a UV-záření. Střecha je tedy zelená hned dvakrát. Navíc lze na zelenou střechu čerpat dotace z programu NZÚ. Záruka na výrobky EUREKO je 30 let.

www.eureko.org

Komerční sdělení REGRA PLAST, spol. s r.o.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email