Zelené střechy, fotovoltaika i festival dřeva na březnovém veletrhu Střechy Praha

21. 1. 2022

Jedním z nosných témat 23. ročníku stavebního veletrhu Střechy Praha 2022 budou zelené střechy a fasády, jejichž obliba neustále roste. Veletrh proběhne v termínu 3. – 5. 3. 2022 na výstavišti v Praze Letňanech, v souběhu s veletrhy Solar Praha a Řemeslo Praha.

Jak náročné technicky i finančně je vybudování zelené střechy? Jaké jsou ověřené zásady pro realizace a údržbu střešních zahrad? Co je vegetační souvrství? Jaký vliv má typ střechy na výběr rostlin? Jaké jsou podmínky získání dotace na vybudování zelené střechy? Tyto a další dotazy zodpovědí odborníci v poradenských centrech a též na stáncích vystavovatelů. Zelené neboli vegetační střechy jsou jedním z témat konference, resp. fóra s názvem „Modrozelená infrastruktura“, které proběhne druhý veletržní den.

Festival dřeva a nářadí

Kromě zelených střech jsou zvýrazněnými tématy nadcházejícího ročníku veletrhu také zadržování a využití dešťové vody, fotovoltaika v kombinaci s akumulací energie nebo digitalizace napříč oborem. Uvidíte nové technologie, aplikace a špičkové digitalizované nástroje a nářadí, z nichž většina bude prezentována v rámci Festivalu dřeva a nářadí, který je nedílnou součástí veletrhu. Každý den budou probíhat praktické ukázky novinek například od firmy Mafell, Sema či Prebena. Představena bude technologie Cordless Aliance System, díky níž můžete použít jeden univerzální akumulátor pro více značek nářadí. Těšit se můžete i na ukázky použití dronů ve stavebnictví a další zajímavosti.

Veletrh Solar Praha

Přijďte se poradit, v kontextu extrémně rostoucích cen energií, s odborníky na alternativní zdroje energií. Získáte cenné rady v oblasti instalace domácí nebo firemní střešní fotovoltaické elektrárny a využití baterií z hlediska jejich kvality a bezpečnosti provozu. Odborníci vysvětlí výhody a nevýhody fototermických a fotovoltaických systémů.

Zájem o domácí fotovoltaiku a tedy snižování závislosti na dodávkách elektřiny stále roste. A roste též obliba dotačního programu Nová zelená úsporám, který je od října 2021 jednodušší a přináší i navýšení maximální výše podpory. Navštivte veletrh a získejte přehled o podpůrných programech.

Využijte zdarma služeb nezávislých odborníků v poradenských centrech pro veškerou výstavbu a úspory energií ve dnech 3. – 5. 3. 2022 na výstavišti v Praze Letňanech.

www.strechy-praha.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email