Zlatý džbánek pro mistra tesaře Zdeňka Oravce

15. 2. 2023

Ocenění Zlatý džbánek 2022, který uděluje Ústecký kraj za rozvoj lidových tradic, získal koncem loňského roku mistr tesařského oboru a majitel Tesařství Čenda Zdeněk Oravec. Kraj ocenil zejména jeho dlouholetou činnost v oboru tesařských, klempířských a pokrývačských prací realizovaných na historických či památkově chráněných objektech.

Cenu Zdeňku Oravcovi, který je zároveň přednostou regionální organizace Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů České republiky, spolku, předal v Regionálním muzeu v Teplicích předseda výboru pro kulturu a památkovou péči Vlastimil Skála.

Pan Zdeněk Oravec se narodil a žije v Litoměřicích a tesařinou se zabývá už 44 let. Po vyučení tesařem na středním odborném učilišti v Krásném Březně pracoval u Pozemních staveb Ústí nad Labem. Už v květnu 1989 byl zaregistrován jako občan poskytující služby v oboru tesařství a o tři roky později si založil živnost. V roce 1998 otevřel firmu Tesařství Čenda, která funguje v současné době se třemi zaměstnanci a třemi živnostníky.

Ústecký kraj ocenil pana Oravce především za vynikající kvalitu jeho práce. Protože se ve své mnohaleté činnosti zaměřuje na tesařské, klempířské a pokrývačské práce dominantně realizované na historických či památkově chráněných, objektech, stopa po odborném zásahu jeho firmy zůstala na mnoha památkách Ústeckého kraje…


Celý článek si můžete přečíst v únorovém vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace, který lze objednat formou předplatného, případně v online verzi na Digiport.cz nebo Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email