Brněnský stavební veletrh se uskuteční v únoru 2022

3. 3. 2021

S ohledem na vývoj epidemické situace a nastavení protiepidemických opatření vydalo vedení Veletrhů Brno koncem února zprávu o tom, že bylo nuceno zrušit letošní ročník Stavebního veletrhu Brno, veletrhu Dřevo a stavby Brno a veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX. Další ročník těchto veletrhů se bude konat 23.-26. února 2022.

„Bez perspektivy uvolnění pořádání hromadných akcí do konce dubna nelze veletrh v současné nejistotě připravovat a uspořádat. Soubor protiepidemických opatření PES bohužel řadí veletrhy do kategorie s nesrovnatelnými subjekty jako zoologické zahrady, muzea, galerie. Obchodní podstata veletrhu, potřebnost veletrhu pro velkoobchod a výměnu informací zůstává nepochopena, i když jsme navrhli relativně přísná bezpečnostní opatření pro konání veletržních akcí,“ uvedl generální ředitel Jiří Kuliš.

„Uspořádat Stavební veletrh v dubnovém termínu je nemožné. Přípravy jsme ukončili s ohledem na snížení rizika zmařených investic do přípravy na straně vystavovatelů a nás jako organizátora,“ doplnil ředitel projektu Martin Videczký.

Profesní svazy veletrh podporují

Profesní svazy, partneři i vystavovatelé považují komplex stavebních veletrhů za důležitou prezentační platformu a podporují jeho konání. „Tento veletrh je vždy ideální příležitostí pro bezprostřední kontakt nejen s obchodními partnery, ale také se spotřebiteli. Vnímáme BVV jako zkušeného a respektovaného partnera, se kterým velmi rádi spolupracujeme. Přeji organizátorům Stavebních veletrhů Brno mnoho dobrých partnerů při pořádání dalších ročníků, a aby rok 2022 byl pro všechny šťastným číslem,“ řekl Bohuslav Hamrozi, prezident Cechu topenářů a instalatérů ČR.

„Bohužel se nyní musíme přizpůsobit vzniklé situaci ohledně setkávání. Věříme však, že v roce 2022 přivítáme na našich stáncích opět zájemce o dřevostavby v rámci veletrhu Dřevo a stavby Brno,“ dodala Lenka Trandová, ředitelka ADMD. Společnost Veletrhy Brno dál intenzivně usiluje o dohodu na formě a podmínkách bezpečného konání veletrhů.

Zdroj: BVV

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email