Brno zahájilo druhý ročník dotačního programu Zeleň střechám

17. 2. 2020

Magistrát města Brna na svých webových stránkách informoval o tom, že od začátku února do konce srpna letošního roku mohou lidé podávat žádosti v dalším ročníku dotačních programů na tvorbu zelených střech i na zachytávání dešťové vody. Po loňském velkém zájmu o dotace město opět vyčlení 20 milionů korun.

Žádosti v druhém ročníku přijímá magistrát od 1. 2. do 31. 8. 2020. V předchozím ročníku přišlo 105 kompletních žádostí o příspěvek. Dvacet dva projektů podpořených příspěvkem už bylo realizováno. Celkem město Brno podpořilo přes 18 tisíc m² zelených střech. Nejčastěji vznikaly na rodinných domech a zpravidla byly osázené suchomilnou vegetací, která dokáže snášet i extrémní podmínky. Nejvíce žádostí přišlo z městských částí Jundrov, Královo Pole, Brno-střed a Maloměřice a Obřany.

Lidé, kteří mají zájem o dotaci, se mohou dozvědět bližší informace na webu. Žádost je pak nutné na Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna doručit do konce letošního srpna.

Více informací o podpoře zelených střech v Brně najdou čtenáři také v březnovém vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace, jehož součástí bude rozhovor s iniciátorem dotačního programu „Zeleň střechám“ Petrem Hladíkem.

Zdroj: magistrát města Brna

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email