Centrum stavitelského dědictví v Plasích nabízí programy pro školy

15. 1. 2020

Cílem programů v Centru stavitelského dědictví Národního technického muzea Plasy je ukázat dětem a (nejen jim) stavitelství jako velký neprobádaný svět, který zve k prozkoumání.

Společně s nimi přemýšlíme, objevujeme, dotýkáme se, tvoříme. A samozřejmě nemineme stavební hřiště. Pokud není uvedeno jinak, programy jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, vždy je však přizpůsobujeme konkrétní skupině.

PROGRAMY MUZEJNÍ PEDAGOGIKY (60 – 90 minut)

EXPOZICE STAVITELSTVÍ – PŘEMÝŠLEJ, OBJEVUJ, VYTVÁŘEJ

Cesta stavbou domu od základů až po střechu s doprovodem zkušeného lektora. V každé části expozice čeká záhada, v každé čeká úkol.

EXPOZICE STATIKY – PROČ TO (NE)SPADNE…

Doprovodný program k nové stálé expozici Statika hrou. Cestou experimentů, vlastního tvoření a zdolávání výzev objevujeme základní principy statiky – tedy PROČ TO (NE)SPADNE?!

EXPOZICE STAVEBNĚ-HISTORICKÉHO PRŮZKUMU

Základní seznámení s tím, co je stavebně-historický průzkum, s jeho cíli, využitím, otázkami. Společné objevování historie stavby na konkrétních ukázkách expozice stavebně-historického průzkumu. Program je vhodný pro studenty středních a vysokých škol.

VÝTVARNĚ-ŘEMESLNÉ DÍLNY

SGRAFITA

Účastníci dílny se seznámí a tím, kdy, kde, jak a proč se sgrafita používala, každý si vytvoří svůj vlastní sgrafitový obraz. Připraví si rámeček, nanese do něj vrstvu probarvené omítky, vápennou vrstvu, připraví si návrh nebo použije z našeho výběru, přenese na podklad, vyrývá do výsledné podoby (časová náročnost: 2 – 2,5 hodiny).

TRUHLÁŘSTVÍ – ZÁKLADY PRÁCE SE DŘEVEM (od dubna)

Práce se dřevem je fascinující. Účastníci se na začátku programu seznámí se základním materiálem, nářadím, postupy, a zásadami bezpečnosti při práci. Výrobek, který budou vytvářet, si budou moci vybrat buď z naší inspirativní nabídky nebo se mohou rozhodnout pro svůj vlastní nápad. Do truhlářské dílny se budete chtít vracet. Anebo ještě lépe – můžete se inspirovat, co všechno je potřeba pro vlastní tvoření. Nemusí toho být moc (doba trvání: 1,5 hodiny).

TRUHLÁŘSTVÍ PRO NEJMENŠÍ

Dílnička určená pro MŠ a 1. třídu ZŠ. Děti se seznámí se dřevem, s nástroji, kterými se opracovává a vyrobí si svůj jednoduchý výrobek. Radost z tvoření je veliká (doba trvání: 1 hodina).

Na programy je třeba se dopředu objednat. Minimální počet účastníků na jednu skupinu je 10.

Kontakt: KRISTYNA.KODEROVA@NTM.CZ tel.: 373 300 744, 777 710 802.

Více informací o CSD Plasy najdete na webu: muzeum-plasy.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email