Dřevostavby Volyně opět na pořadu dne

27. 2. 2023

Tradiční mezinárodní odborná konference Dřevostavby se uskuteční v jihočeském městě Volyně letos ve dnech 4. a 5. dubna. 24. ročník s podtitulem „Stavební systém budoucnosti a dřevo, surovina moderního člověka“ pořádá zdejší vyšší odborná škola pod vedením týmu pedagogických i nepedagogických zaměstnanců v čele s ředitelem VOŠ a SPŠ RNDr. Jiřím Homolkou.

Konference je určena projekčním, investorským a relizačním firmám, řídícím pracovníkům resortu stavebnictví a dřevozpracujícího průmyslu, pedagogům odborných škol, studentům a odborné veřejnosti. Poskytne informace o trendech použití dřeva, materiálů na bázi dřeva ve stavebnictví, seznámí s konstrukčními systémy dřevostaveb a důležitými technickými a legislativními problémy při jejich řešení. Dojde i na oblast rekonstrukcí a obnovy dřevostaveb.

Přednášet budou přední podnikatelé a univerzitní učitelé ze Slovenska, Rakouska, Německa, Finska, Švýcarska, Kanady a České republiky. Z názvů a témat 36 přednášek vybíráme: Současný stav v oboru staveb ze dřeva (doc. Ing. Petr Kuklík, CSc.), Finnish wood architecture (Arch. Mikko Villjakainen, Finsko), Dřevěné konstrukce staveb pro bydlení (doc. Ing. Bohumil Straka, CSc.), The resurrection of Walzmühle (Dipl-Ing. Jan Stelcl, Švýcarsko) a Tornádo a jeho vliv na realizaci dřevostaveb (Ing. Radomír Svatek).

Zdeněk Svoboda

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email