Máme před sebou nové výzvy

8. 9. 2021

S láskou k řemeslu a úctou k tradici realizuje nejen střechy památek, ale i celé stavby a lehké fasádní pláště vsetínská firma H&B delta, která na stavebním trhu působí již od roku 1992. Takřka celou dobu je u toho také její jednatel Ondřej Hurta, který vede úspěšnou rodinnou společnost vstříc novým výzvám. Patří mezi ně například správná reakce na současnou dobu ovlivněnou dopady pandemie či dlouhodobě zmiňované téma nedostatku řemeslníků.

„Naše firma začínala v roce 1992, kdy jsem ještě studoval vysokou školu. Zakladatelem byl můj bratr Petr, který je dodneška stoprocentním majitelem. K němu se přidal náš táta, který je celoživotní stavař. Společně tehdy rozjeli realizace střech v rámci stavebního oddělení firmy H&B Real, která je stále naší mateřskou firmou. Moje působení začalo v roce 1997, takže pamatuji náš rozvoj i růst, jehož součástí bylo mimo jiné založení samostatné firmy H&B delta v roce 2002,“ říká na úvod jednatel společnosti, ve které pracuje 140 zaměstnanců rovnoměrně rozdělených do divizí Střechy a stavby a Lehké obvodové pláště. Od roku 2005 sídlí v moderním areálu s odpovídajícím administrativním, technickým a výrobním zázemí, které H&B delta neustále rozšiřuje a zlepšuje.

Práce vaší firmy je vidět po celé republice, střechy významných památek realizujete na Moravě i v Čechách. Předpokládám tedy, že jste spokojeni s tím, jak se vám daří?
Jsme spokojení, ale vždy se najdou věci, které chceme posouvat dál. Určitě se dá říct, že předchozí roky byly pro stavařinu obecně dobré. Práce jsme měli a máme dost, což ovšem znamená, že musíme řešit i to, s čím spokojení nejsme ani jako firma, ani jako jednotlivci. Platí to zejména pro poslední půlrok, kdy všichni bojujeme s růstem cen materiálů o desítky až stovky procent. Něco takového se tady za třicet let od revoluce nestalo. Nebýt toho, naše spokojenost by byla úplná. Teď je bohužel období, kdy jsme trochu napjatí zejména u dlouhodobějších zakázek, které zajišťujeme jako generální dodavatel na etapy. Teprve uvidíme, jak nám vyjdou, protože navýšení cen je až brutální. Hlavně komodity jako dřevo, izolace nebo plechové materiály šly hodně nahoru…


Celý rozhovor si můžete přečíst v zářijovém vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace, které je k objednání formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email