Ve Stochově otevřeli nejmodernější výukové centrum klempířů

26. 8. 2021

Nejmodernější výuková hala pro přípravu budoucích klempířů byla otevřena dne 24. června 2021 v areálu Střední školy služeb a řemesel ve Stochově. Moderní vybavení výukové haly, jako je slaňovací věž, soustava modelových střech, strojní zakružovačka plechu, ohýbačka plechu o délce až 6 m, drážkovací stroj, profilovačka a dělicí linka, zaujme nejen pedagogy z oborových škol, ale i širokou veřejnost.

„Od prvotní myšlenky po samotnou realizaci uběhlo devět let, během kterých jsme museli překonat mnoho obtíží. Ovšem stálo to za to. Vybavení naší haly mnohonásobně převyšuje dosavadní výukové prostředí, a srovnatelnou výukovou halu v Česku nenajdete. Některé stroje nemají k dispozici ani klempířské dílny,“ uvedla v tiskové zprávě ředitelka stochovské školy Ing. Jaroslava Pichová, která věří, že díky novému centru bude škola pro budoucí řemeslníky ještě atraktivnější.

Stavba včetně vybavení v hodnotě přes 23 milionů korun byla financována z prostředků projektu IROP za spoluúčasti zřizovatele Středočeského kraje. Radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha k tomu dodal: „Klempířské řemeslo je dnes na trhu práce nedostatkové zboží. Věříme, že nové moderní centrum pomůže škole přitáhnout nové zájemce o tento obor a nedostatek klempířů bude již brzy minulostí.“

Hlavním smyslem moderního pracoviště je vytvoření reálných podmínek, s jakými se absolventi následně setkávají na trhu práce.

Zdroj: tisková zpráva Středočeského kraje a SŠ služeb a řemesel Stochov

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email